O książkach niebanalnych, mądrych i ważnych, a do tego pięknie zilustrowanych. Dla małych i dużych, którzy zachowali w sobie dziecko.

czwartek, 12 sierpnia 2010

Horror! czyli skąd się biorą dzieci?, Grzegorz Kasdepke

Grzegorza Kasdepki nikomu przedstawiać nie trzeba, to jeden z popularniejszych współczesnych pisarzy dla dzieci. Niektóre jego książki lubimy, ale są też takie, które ... trochę nas nudzą.

Horror wpisuje się jak najbardziej w nurt książek edukacyjnych - pomaga rodzicom w wyjaśnieniu dzieciom, jak do tego doszło, że pojawiły się na świecie - w sposób mądry i delikatny, jednak to tak niejako przy okazji, bo głównym nurtem opowieści jest mrożąca krew w żyłach historia pani Miłki, która najprawdopodobniej zjada dzieci i grupy rezolutnych i wystraszonych przedszkolaków, które próbują temu zapobiec...

A wszystko wzięło się z tego, że na pytanie jednego z chłopców, dlaczego pani Miłka - ich przedszkolna pani - ma większy brzuszek, tata odpowiedział malcowi, że ma tam dziecko... Chłopiec dopowiedział sobie resztę - jak w brzuszku ma dziecko, to musiała je zjeść, a skoro zjada dzieci, to zje i swoich wychowanków... I mamy prawdziwy horror i akcję iście detektywistyczną, nalot komandosów, a wszystko to w zwykłym przedszkolu, do którego chodzą nasi mali bohaterowie czyli m.in. Bodzio, Rozalka i Grześ.

Horror! czyli skąd się biorą dzieci,
Grzegorz Kasdepke,
il. Marcin Piwowarski
Wydawnictwo Nasza Księgarnia,
Warszawa 2010 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...