Kuferek pełen wierszy (zbiór wierszy dla dzieci)
Kuferek pełen wierszy to antologia wierszy dla dzieci najlepszych poetów polskich, których przedstawiać nie trzeba - od Aleksandra Fredry, przez Marię Konopnicką, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Ignacego Krasickiego itd. po Juliana Tuwima, Joannę Kulmową czy Joannę Papuzińską po zupełnie współczesnych jak Wanda Chotomska, Natalia Usenko i Danuta Wawiłow czy Dorota Gellner.

Książka jest starannie wydana, z przejrzystymi i pogodnymi ilustracjami Bartka Drejewicza.

Czytamy z moimi chłopcami wiersze i oglądamy. Co wieczór hitem jest inny wierszyk - wyciągamy je jak z kuferka, raz jest to klasyka, raz współczesne rymy.

Jednak niezmiennie najbardziej podoba się "Kotek" Juliana Tuwima. Chłopcy znają go już na pamieć, i oczywiście "Chory kotek" Stanisława Jachowicza. A jako fani automobilów - stale wracają też do wierszyka Joanny Papuzińskiej "Mój samochód"- tu analizują zwłaszcza ilustracje: czerwone autko wystające z kieszeni maszerującego chłopca.
Dużym powodzeniem cieszą się też "Okulary" Tuwima. Wiersze naszych klasyków dla maluchów są jeszcze za trudne, natomiast Franek wsłuchuje się już w utwory Mickiewicza! (Lis i kozieł) czy Słowackiego (O Janku, co psom szył buty)! 
Bardzo ciekawy i szeroki zbiór - dla dzieci w różnym wieku: mam tu co czytać i bliźniakom (2.5) i Frankowi (6). Polecam!

Kuferek pełen wierszy,
ilustracje Bartek Drejewicz,
Wydawnictwo Drzewko Szczęścia
Warszawa, 2011

Komentarze

  1. Ciekawe zestawienie, od klasyków po współczesnych poetów!
    bea

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz