O książkach niebanalnych, mądrych i ważnych, a do tego pięknie zilustrowanych. Dla małych i dużych, którzy zachowali w sobie dziecko.

czwartek, 31 stycznia 2013

Pomelo jest zakochany, Ramona BădescuZakamarki wydają już nie tylko literaturę skandynawską, ale i francuską. O czym świadczą książki o uroczym słoniku Pomelo, ulubieńcu rzeszy dzieci na świecie.

W Pomelo zakochaliśmy się w domu  wszyscy, bez względu na wiek i gusta literackie. Pomelo rządził u nas przez wiele wieczorów, a i za dnia chętnie zaglądaliśmy do tej książeczki.

A dlaczego?

Napisaliśmy o tym TU

Pomelo to piewca życia, zakochany w ogrodzie w którym mieszka. A w szczególności w jedenastej rzodkiewce w trzecim rzędzie, żabie Ricie (choć ona na niego w ogóle nie patrzy), w rosie, ślimaku, muzyce świerszczy, w szarym kamyku (którego nikt inny nie kocha), w zapachu mięty, który przyprawia go o dreszcze, w dmuchawcu czy swoim cieniu, bo go nigdy nie opuści.... Długo by można jeszcze wymieniać, w czym zakochany jest Pomelo!


Pomelo jest zakochany....w  Ricie, choć ona nawet na niego nie spojrzy. Jest zakochany w zapachu mięty, która przyprawia go o dreszcze.


Pomelo jest zakochany, Ramona Bădescu
il. Benjamin Chaud
Wydawnictwo Zakamarki, 2012.1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...