Zabawny ptaszek, Jennifer Yenkers


"Zabawny ptaszek" to mała, cieniutka książeczka, przyciągająca wzrok surowym, wręcz ascetycznym wydaniem. To historia małego ptaszka, który był niewidoczny, taki jakiś nijaki, a kiedy już jakieś zwierzaki go zauważyły, to go wyśmiewały. Ptaszek, łykając łzy, postanowił pójść przed siebie, w świat...
Na drodze napotkał pięknego, kolorowego ptaka i przyszedł mu do głowy pomysł, co zrobić, aby przyciągać wzrok i uwagę innych. Zaczął zbierać piękne piórka, kwiaty, zboża i ozdabiać się nimi. Wyglądał niezwykle, jednak... zrozumiał, że gdy był niewidoczny, był również spokojny o swoje życie. To, co uważał za swoją wadę - uczynił zaletą: w obliczu niebezpieczeństwa zasłaniał sobą inne zwierzątka i te również stawały się niewidzialne. Jak się można domyślić, pomagając innym - szybko znalazł przyjaciół.

Podobają nam się ilustracje - czyste, przejrzyste, autorka tu zaznaczyła dzióbek, tam nóżkę, ptaszka trzeba troszkę poszukać, i aż korci małe paluszki, żeby złapać kredkę i dorysowywać ptaszka, gdzie się da...
Szyte kartki, dobry papier, mądre przesłanie.Zabawny ptaszek,
tekst i ilustracje Jennifer Yenkers,
Wydawnictwo Widnokrąg
2013.

Komentarze

 1. a mnie ta książka jakoś rozczarowała....niby wszystko jak być powinno, ale czegoś mi w niej brak. Może po prostu niczym mnie nie zaskoczyła, a może pod wpływem bardzo pozytywnych recenzji miałam do niej zbyt duże oczekiwania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja recenzji nie czytałam, książka wpadła mi w ręce w bibliotece, pożyczyłam i nam się sposobała. Książka obrazkowa z fajnym przesłaniem - nie jestem rozczarowana, ładne ilustracje na białym tle - niedopowiedziane, prosty tekst, zrozumiały dla małych czytelników i cenny przekaz - jestem na tak :) Joanna, czego zabrakło Ci w tej ksiażce?

   Usuń
  2. Nie wiem, może się jeszcze do niej przekonam:)

   Usuń
 2. Ciekawe, chyba zajrzę, najbardziej przyciągają uwagę "niewidzialne" obrazki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytajcie ją, ciekawe czy Wam się spodoba, pozdrawiam m.

   Usuń

Prześlij komentarz