O książkach niebanalnych, mądrych, ważnych i pięknie zilustrowanych. Dla małych i dużych, którzy zachowali w sobie dziecko.

środa, 20 listopada 2013

Zabawny ptaszek, Jennifer Yenkers


"Zabawny ptaszek" to mała, cieniutka książeczka, przyciągająca wzrok surowym, wręcz ascetycznym wydaniem. To historia małego ptaszka, który był niewidoczny, taki jakiś nijaki, a kiedy już jakieś zwierzaki go zauważyły, to go wyśmiewały. Ptaszek, łykając łzy, postanowił pójść przed siebie, w świat...
Na drodze napotkał pięknego, kolorowego ptaka i przyszedł mu do głowy pomysł, co zrobić, aby przyciągać wzrok i uwagę innych. Zaczął zbierać piękne piórka, kwiaty, zboża i ozdabiać się nimi. Wyglądał niezwykle, jednak... zrozumiał, że gdy był niewidoczny, był również spokojny o swoje życie. To, co uważał za swoją wadę - uczynił zaletą: w obliczu niebezpieczeństwa zasłaniał sobą inne zwierzątka i te również stawały się niewidzialne. Jak się można domyślić, pomagając innym - szybko znalazł przyjaciół.

Podobają nam się ilustracje - czyste, przejrzyste, autorka tu zaznaczyła dzióbek, tam nóżkę, ptaszka trzeba troszkę poszukać, i aż korci małe paluszki, żeby złapać kredkę i dorysowywać ptaszka, gdzie się da...
Szyte kartki, dobry papier, mądre przesłanie.Zabawny ptaszek,
tekst i ilustracje Jennifer Yenkers,
Wydawnictwo Widnokrąg
2013.

5 komentarzy:

 1. a mnie ta książka jakoś rozczarowała....niby wszystko jak być powinno, ale czegoś mi w niej brak. Może po prostu niczym mnie nie zaskoczyła, a może pod wpływem bardzo pozytywnych recenzji miałam do niej zbyt duże oczekiwania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja recenzji nie czytałam, książka wpadła mi w ręce w bibliotece, pożyczyłam i nam się sposobała. Książka obrazkowa z fajnym przesłaniem - nie jestem rozczarowana, ładne ilustracje na białym tle - niedopowiedziane, prosty tekst, zrozumiały dla małych czytelników i cenny przekaz - jestem na tak :) Joanna, czego zabrakło Ci w tej ksiażce?

   Usuń
  2. Nie wiem, może się jeszcze do niej przekonam:)

   Usuń
 2. Ciekawe, chyba zajrzę, najbardziej przyciągają uwagę "niewidzialne" obrazki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytajcie ją, ciekawe czy Wam się spodoba, pozdrawiam m.

   Usuń