Pinata, czyli szykujemy się do urodzin w plenerze!


 Miałam jednak jej nie robić, ale przekonały mnie... Czworo na jedną, byłam bez szans. Będzie. Może nie wypełniona po kokardki, ale... To taki substytut tortu, którego nie będzie (już był, w dzień urodzin - raz wystarczy, poza tym trudno by z nim tak na trawce z dala od domu).


- Mamo, możemy wbić świeczki w pizzę, niektórzy wbijają je w hamburgery w McDonaldzie - słyszycie ten sarkazm w głosie? Nie, w pizzy świeczek nie będzie, nie będzie ich w ogóle. Zamiast, albo zupełnie bez związku, będzie pinata i różne takie.

Mam tremę - przed nami urodziny chłopaków w plenerze. W lesie.
Tak to widzę: koce piknikowe, talerzyki, kubeczki, słomeczki i inne takie. Gry, zabawy, konkursy. Chusta animacyjna i malowanie buziek. Piłka, kalambury, puszczanie baniek i zmywalne tatuaże. 
Impreza przekładana z tygodnia na tydzień, bo prognozy pogody marne, ale czerwiec ma być dobry. Więc w czerwcu.

Pinata wyschła. Jeszcze tylko włosy jej dorobimy, żeby kudłata była. Z bibuły będą. 

\
\

Może się komuś przyda przepis na pinatę.
Potrzebne będą:

 • balon,
 • mąka, 
 • woda, 
 • gazety.

Nadmuchujemy balon, zawiązujemy. Drzemy gazety na paski. Wodę (1 kubek) z mąką (pół kubka) podgrzewamy, cały czas mieszając. I smarujemy tym mącznym klejem paski i naklejamy na balon. I tak z pięć warstw (zostawiając puste miejsce przy końcu balona) - z przerwami na schnięcie. 
Kiedy pinata wyschnie (dajmy jej kilka dni), przekłuwamy balon. Dekorujemy, jak chcemy. Przy otworze robimy dziurki, przewlekamy sznurek, napełniamy słodyczami, wieszamy... I do dzieła!
Komentarze

 1. Super pomysł na pinatę i na zabawę w plenerze. To będą niezapomniane urodziny. Maju, jesteś wielka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że i chłopaki i goście będą dobrze się bawić!

   Usuń
 2. Pinata ekstra, i zabawy muszą być dużą atrakcją, na pogodę nie ma co liczyć:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale liczę, liczę! Ponoć ma być upalnie, choć i o burzach przebąkują... Ale co mam być to będzie - już nie przekładamy, no bo ile można???

   Usuń

Prześlij komentarz