Gdybym była książką, André Letria, José Jorge Letria


 Uhonorowanie roli książki w życiu człowieka, dorosłego i dziecka, ale i przewodnik - jak traktować książkę, jak się z nią obchodzić. Poetycki pean pochwalny dla roli książki w rozwijaniu wyobraźni. Książka samograj, którą można pisać dalej po zamknięciu, samodzielnie i po swojemu. Można się bawić w tworzenie własnych metafor i historii. Można to robić wieczorem przy świetle nocnej lampki, po odłożeniu książki na  szafkę nocną, ale i w klasie, przedszkolnej sali, na warsztatach i spacerze. Zabawa w wymyślanie i kreowanie nowych rzeczywistości. Wystarczy wczuć się, wejść w rolę i... już nic nas nie poskromi, jeśli tylko pozwolimy naszym głowom rozwijać rzuconą myśl dalej i dalej.

Zostań książką. I pomyśl, co byś wtedy chciał/chciała? Wyobrażaj sobie i wymyślaj.

To dobry wstęp do wejścia do świata literatury i poezji. Rozgrzewka do swobodnego poruszania się w lesie środków stylistycznych, które budują nasz język i pozwalają w różnorodny sposób na wyrażanie swoich emocji i uczuć, w sposób niedosłowny, w sposób magiczny, w sposób szalony...

Książkę stworzył portugalski duet:  ojciec i syn. Zdobyła wiele międzynarodowych nagród (m.in. w USA, Portugalii, Korei i Katalonii), i przetłumaczona została na czternaście języków.


Gdybym była książką,
André Letria, José Jorge Letria.
Wydawnictwo Format,
Liczba stron: 74,
Tłumacz: Olga Bagińska-Shinzato,
wymiary 208 x 15 x 168 mm,
cena 39.90 zł,
wiek: od 5 lat.Komentarze