O kurza twarz! Justyna Bednarek, il. Nika Jaworowska-DuchlińskaBardzo ucieszyło mnie, że nie musiałam długo czekać na drugi tom kurzej sagi. Bo, kurka wodna, ta seria jest świetna! Idealna na odstresowanie się, wyluzowanie, złapanie dystansu. Och, jak nam wszystkim tego potrzeba. Uśmiechu, ciepła, życzliwości, tu wszystko to dostajemy. Sympatyczna rodzina, zachwycające, bystre kury i zwyczajne życie (choć czy życie z kurami może być takie?).

Tempo opowieści, dowcip, świeżość plus fenomenalne ilustracje — cała jestem na tak!

Tym razem rodzinka wybiera się na wakacje. Jednak znaleźć miejsce, do którego przyjmują z kurami, to nie jest prosta sprawa. Rodzinie Ogórków szukanie idzie opornie, bo nawet jak już znajdą ogłoszenie z dopiskiem „zwierzęta mile widziane” to po informacji, że zwierzętami są kury... połączenie zostaje przerwane. Pieski tak, kotki — tak, ale kury??? Na szczęście, gdy do akcji poszukiwawczej włączają się brahmy — kurort znajduje się od razu. Rodzina wyrusza na wymarzone wakacje. Wyobrażacie to sobie? Wakacje z kurami!

Co też się tam wydarzy, jakie przygody i spotkania ich czekają i co z tego wszystkiego wyniknie? Jest pysznie! Jest zabawnie, śpiewająco (dzięki pani Alicji, autostopowiczce), chwilami drapieżnie niebezpiecznie (poznacie Czarną Mambę), ale i refleksyjnie... Będą spadające gwiazdy i urocze wieczory w domku na drzewie, będzie o przyjaźni, takiej prawdziwej, która trwa bez względu na odległość i o mijaniu się w życiu. Ale po wakacjach trzeba wrócić do swojego życia i rodzina Ogórków też wraca, zaczyna się szkoła i codzienna rzeczywistość, na szczęście szybko nadchodzą magiczne święta...
Nic więcej nie zdradzę, bo trzeba to przeczytać, wakacyjne opowieści nas rozgrzeją, a Boże Narodzenie u Ogórków wprawi w magiczno-nostalgiczny nastrój   to opowieść w sam raz na ponure listopadowe wieczory!


O kurza twarz!
Justyna Bednarek,
il, Nika Jaworowska-Duchlińska,
wyd. Słowne, 2022,
oprawa twarda,
stron 184,
cena 45,99 zł,
wiek: od 6 lat.
Pierwszą część sagi kupicie tu:

Komentarze