Door, JiHyeon Lee

 

Obrazek, jaki znamy — skoncentrowani na sobie szarzy ludzie z zaciętymi, ponurymi minami, mijający się bez słowa na ulicach. Pośród nich mały chłopczyk, który dostrzega niepozorną muszkę i za nią biegnie. Muszka naprowadza go na leżący na ulicy klucz. Dziecko z ciekawością go podnosi i wędruje za owadem dalej. Do tajemniczych drzwi, które otwiera. Za nimi feeria barw i fascynujący świat pełen dziwów! Razem z chłopcem możemy go doświadczyć i smakować. Dziwne, ale jak się okazuje przyjazne stworzenia mówiące w swoim języku, zapraszają nas do siebie, wciągają do zabawy, jest wesoło, jest słonecznie. JiHyeon Lee prowadzi chłopca i nas przez krainę, która zachwyca, jest nam tu dobrze, a istoty o dziobo-głowach są życzliwe i chętnie otwierają przed nam kolejne drzwi i wciągają do swojego świata pełnego przygód. Aż żal go opuszczać, ale przecież mamy już klucz — zawsze możemy tu wrócić!

Książka obrazkowa koreańskiej ilustratorki i autorki JiHyeon Lee. Wędrówka to odległego świata, który jest na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko chcieć go dostrzec.
Pean pochwalny dla dziecięcej wyobraźni i otwartości, ciekawości i uważności, ale nie tylko dziecięcej, bo tym chłopcem, które podnosi klucz do tajemniczych drzwi, może być każdy.
Piękny spektakl — drzwi i mnóstwo światów do odkrycia, tyle, ile istnień. Tysiące zaczarowanych ogrodów i niesamowitości wokół nas — każdy może tego doświadczyć. Warto otworzyć się na drugiego człowieka i cuda świata. Warto zdobyć się na odwagę i dać się porwać wyobraźni, szukać czegoś więcej, marzyć.

Pięknie wydana i zilustrowana książka autorska do oglądania i smakowania, wypatrywania szczegółów i odkrywania. Płócienny grzbiet, cudny papier. Magia na każdej stronie.    Door,  []
JiHyeon Lee,
Korea Południowa,
wydawnictwo Chronicle Books, 2018,
stron 56,
oprawa twarda,
wymiary 31 cm x 24 cm,
cena 105 zł,
wiek 4+


Komentarze