Zgaduj zgadula...

Zagadki to jest to! Można bawić się w nie i wymyślać w autobusie, w drodze do przedszkola, w domu, kiedy pada deszcz, albo przed zaśnięciem... 
Franek lubi je bardzo. Dlatego przypadły mu do gustu zagadki firmy Granna z serii Klub przedszkolaka Zgaduj zgadula. Ja stawiam im dodatkowy plus za wygląd: ładne kolory, rysunki i ciekawe rymowanki.
W pudełku jest kilkadziesiąt kartoników, po jednej stronie znajdują się wierszowane zagadki, po drugiej ilustracje z odpowiedzią. Wierszyki są zabawne i śmieszne. Już samo czytanie i słuchanie ich jest fajną zabawą, a gdy dodamy do tego szukanie odpowiedzi i za każdą poprawą - nagrodę w postaci serka dla myszki - zabawa murowana! Niektóre hasła-rymowanki są zaskakujące dla dzieciaków, muszą chwilę pogłówkować...

Czasem, gdy ci smutno bywa,
po policzku twoim spływa.

albo

Są bardzo, bardzo pracowite,
dla swej królowej zrobią wszystko:
zbierają dla niej pokarm w lesie
i suche igły na mrowisko.

albo


Nisko przed nią się kłaniają
wszystkie w lesie drzewa,
towarzyszą jej pioruny i wielka ulewa.


Lubimy też łamigłówki Zgadnij z Czuczu. Seria składa się z czterech książeczek, adresowanych do dzieci w wieku 2-3, 3-4, 4-5, 5-6 lat. W każdej znajduje się 150 zagadek - pytań, rysunków, rebusów, i na drugiej stronie - wydrukowanych odpowiedzi.
Pytania mają różny stopień trudności. Poza zabawą uczą dziecka spostrzegawczości, logicznego myślenia, pomagają w nauce liczenia, wprowadzają w świat liter ... Prawdę mówić nie rozstajemy się z nimi, towarzyszą nam co rano i popołudnie ukryte we Frankowym plecaczku i kiedy tylko podróż do i z przedszkola trochę nam się dłuży, chętnie do nich zaglądamy.

Komentarze

  1. Granna wydała też świetnego Czarnego Piotrusia. Z ilustracjami Pawła Pawlaka, talia większa niż w standardzie, dodatkowo karty uczą nazw zawodów. No, ale już same ilustracje Pawła Pawlaka mogłyby posłużyć za wystarczającą rekomendację.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czarnego Piotrusia nie znamy, ale teraz wiem już, że w ciemno mogę go kupić ;)
    pozdrawiam
    m.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz