O książkach niebanalnych, mądrych, ważnych i pięknie zilustrowanych. Dla małych i dużych, którzy zachowali w sobie dziecko.

poniedziałek, 5 września 2011

Wielkie poszukiwanie skarbów - gra


W ramach rodzicielskiej wymiany, poprzedzonej czyszczeniem półek i szaf, trafiła do moich chłopaków gra Wielkie poszukiwanie skarbów.
A właściwie sześć elektronicznych gier, których plansze znajdują się w książce o grubych tekturowych kartkach - teoretycznie nie do zniszczenia. Do książki dołączone są na rzepy dwa pionki - żółwik i ślimaczek, kostka to przycisk w kształcie plażowej piłki z sześcioma punktami -  świeci się ta cyferka, która została po naciśnięciu wylosowana.

Pierwsza gra polega na ratowaniu Księżniczki Ważki, uwięzionej w wieży zamku, w drugiej  żółwik i ślimaczek muszą przygotować się do wyprawy w daleki rejs, w trzeciej wyruszają na Wyspę Skarbów, dalej muszą uratować księżniczkę, która wypadła za burtę.... Fajne i ciekawe gra, i co ważne - nie ma pudełka, które można porwać, ani kostki, którą można zgubić i zajmuje mało miejsca. Co prawda piłkę można urwać, ale mam nadzieję, że po przyklejeniu mocnym klejem to się już nie powtórzy.

Wielkie poszukiwanie skarbów,
Wydawnictwo Wilga,
1998 rok.

2 komentarze:

  1. Gdzie można kupić tę grę? Od dawna szukam tego rodzaju gier z elektroniczną kostką, ale ich po prostu nie ma :( Wszędzie tylko te z długopisikami...

    OdpowiedzUsuń
  2. Gdzie można ją kupić - nie wiem, bo my ją dostaliśmy. Najmłodsza nie jest bo z 98 roku!

    OdpowiedzUsuń