WROTA, John Connolly - Marysia poleca!


Recenzja mojej córki :)

Ostatnio przeczytałam książkę pt: „Wrota” autorstwa John’a Connolly’ego. Lektura opowiada o zwykłych ludziach, oraz o bohaterach fikcyjnych - o demonach.

      Opowieść zaczyna się wieczorem, kilka dni przed świętem Halloween  Samuel, razem ze swoim pieskiem, zbiera cukierki. Trafiają przed drzwi państwa Abernathy, nie wiedząc, że przeszkadzają im w... wywoływaniu demonów!!! Zrzędliwi mieszkańcy domu nie wiedzieli, że może się to skończyć aż tak źle. Razem ze swoimi znajomymi zsyłają na Ziemię potwory. Obydwie rodziny zostają porwane, a na ich miejsce wkraczają demony, które przybrały postać ludzką. Całą tę sytuację widział Samuel, który w tym czasie zaglądał przez okno do piwnicy. Diabły chcą go zabić!

Później Samuela spotykają same niemiłe rzeczy, m.in: potwór pod łóżkiem, latające czaszki... Otwierają się wrota do piekieł, z którego wylatuje więcej demonów. Jednie Samuel wie, co się dzieje, a zdany jest jedynie na siebie, i swoich przyjaciół... Nawet naukowcy nie są mu w stanie pomóc, chociaż mają niezwykłą wiedzę... Jak to się skończy?

      Książka „Wrota” bardzo mi się podobała. Dzieci lubią książki o tematyce fantastycznej... Mało tego, autor wtrąca do lektury wiele informacji naukowych. Polecam

John Connolly, Wrota
Wydawnictwo Niebieska Studnia,
2011 r.

Komentarze

Prześlij komentarz