Mumia. Tajemnice starożytnej cywilizacji i sekrety faraonów


Mumia. Tajemnice starożytnej cywilizacji i sekrety faraonów
Nicci Talbot
okładka: twarda
liczba stron: 32
Wydawnictwo Arkady

Zapewne nie jest to lektura dla małych dzieci, ale jak mój Franek wypatrzył tę książkę w bibliotece, to o żadnej innej nie chciał już słyszeć. Złapał ją i zagroził, że bez niej nie wyjdzie! Więc książka wyszła z nami ;)
Och, co się w niej dzieje! Ile ciekawych, często mrożących krew  w żyłach ilustracji i zdjęć, ile informacji - często mocno encyklopedycznych, i ile dodatkowych atrakcji ukrytych w kieszonkach, a na końcu gra planszowa w węże i drabiny! 

Przyznam, że choć na początku z pewną niechęcią zabierałam się do czytania, to wsiąkłam po uszy. No bo czy historie o królu umarłych (Ozyrysie), mumiach - jak powstawały, jak robiono mumie, jakie były związane z tym rytuały religijne, jak ubierano zmarłych, jak wyglądała według wierzeń Egipcjan podróż w zaświaty, dlaczego pieczętowano groby i co to jest Księga Umarłych, jak budowano piramidy i dlaczego właśnie tak, co to są hieroglify i zagadka Sfinksa - nie są interesujące? Jakoś z lekcji historii mało pamiętam. 

Franek z fascynacją dał się przenieść w czasie do magicznego świata faraonów nad Nilem. Słuchał wiadomości i oglądał zdjęcia, ryciny i obrazki...Wiedza cenna, choć zdjęcia mumii starałam się omijać, jednak bystre oko mojego synka i jego szósty zmysł nie pozwoliły mi na to.

Komentarze