Mapy Mizielińskich - książka, która zachwyci Franka!

Ta książka, która lada moment pojawi się na rynku (ponoć już w październiku!) - zachwyci Franka! I zakładam, że będzie nr 1 na jego półce przez dłuższy czas. Zapowiada się przepysznie!


"MAPY. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata" Ola i Daniel Mizielińscy, Wydawnictwo Dwie Siostry.

To 
 wielkoformatowy (37 x 28 cm) atlas rysunkowy złożony z 51 ogromnych map pełnych najrozmaitszych szczegółów, informacji i ciekawostek. Przedstawiają 6 kontynentów i 42 kraje wybrane z całego świata. Na mapach znaleźć można nie tylko granice państw, miasta, góry, rzeki, ważne miejsca i zabytki, lecz także najbardziej charakterystyczne dla każdego z krajów zwierzęta, rośliny, elementy historii i kultury, obyczaje, sposoby spędzania wolnego czasu, słynne osobistości i wiele innych fascynujących detali. Wszystkie te informacje przedstawione są w formie zabawnych, komiksowych rysunków, dzięki którym każda z map staje się bogatą i pełną życia ilustracją, w którą można wpatrywać się bez końca - tyle z zapowiedzi Wydawnictwa Dwie Siostry.

Nam nie pozostaje nic innego tylko czekać, z niecierpliwości przebierając nóżkami!

I już więcej po obejrzeniu, przekartkowaniu i czytani [KLIKNIJ]

Komentarze

 1. Prezentuje się niezwykle smakowicie. Staszemu też na pewno się spodoba! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjna :) Miałam kiedyś puzzle w podobnym stylu, Afrykę, ale tam były same zwierzęta. Układaliśmy je milion razy (600 elementów). Jak synek podrośnie, na pewno kupimy tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten atlas jest przepiękny. Stylizowane stare mapy z pewnością będą ciekawą alternatywą dla nauczania... geografii. A dzieciaki poczują się zapewne jak Wielcy Odkrywcy niesamowitych Mórz i Lądów.

  Choć dzieci nie mam, to sama chciałabym posiadać takie cudeńko. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie jestem ciekawa tych map, patrząc na te 2 mapy i okładkę sądzę, że każda z tych 51 stron nadaje się na plakat na ścianę, nie tylko do chłopięcego pokoju. Piękne obrazy - już się cieszę na tę książkę :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz