Pierwsze, drugie i trzecie urodziny prosiaczka, Aleksandra Woldańska-Płocińska


Prosiaczek i krótka, prosta historia o jego pierwszych urodzinach bardzo przypadły nam do gustu. Wypożyczając tę książkę myślałam, że robię to głównie dla siebie, bo chłopcy są już za duzi na takie opowieści. Jednak kolejny raz przekonałam się, że książki obrazkowe są dla wszystkich.

Prosiaczek z okazji swoich pierwszych urodzin urządził przyjęcie, na które zaprosił swoich przyjaciół. Poznajemy wszystkich gości - witamy ich razem z prosiaczkiem, który na tę okazję założył elegancki strój i błyszczące buciki. Pierwszy przyszedł dzik i przyniósł w prezencie dwa jabłuszka, osy przyleciały z kwiatami, żuk przyturlał arbuza, kura - jajka dżdżownica wielki balon....Przyszedł jeszcze niedźwiedź ze słoiczkiem miodku i spóźniony suseł z kolorowym pióropuszem, a także mrówki z tortem o smaku kasztanowym.

Jednak nasz prosiaczek jest zasmucony... Bo czy rzeczywiście  wszyscy goście już dotarli? Czy najlepszy przyjaciel prosiaczka - borsuk - zapomniał o jego urodzinach? Przekaz książki jest czytelny dla wszystkich: dobrze jest mieć przyjaciół!

Dla autorki Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej duże brawa za dowcipną opowieść i ciepłe ilustracje. Urzekły mnie kolory! Niektóre zestawienia kolorystyczne na pierwszy rzut oka nie pasują, ale po chwili wiesz, że nie mogłyby być lepsze! Bardzo estetycznie wydana książeczka, patrząc na moje dzieci zdecydowanie nie tylko dla maluszków!

Pierwsze urodziny prosiaczka
tekst i il. Aleksandra Woldańska-Płocińska,
Wyd. Czerwony Konik,
Kraków 2010
format: 18 x 18 cm
ilość stron: 32
oprawa kartonowa
kategoria wiekowa: 0+
cena: 24.90 zł.Drugie urodziny prosiaczka


Czas szybko płynie, ani się obejrzeliśmy - prosiaczek obchodzi drugie urodziny! Tym razem wraz z grupą dobrze nam już znanych przyjaciół zastanawia się, jak spędzić ten dzień, aby był wyjątkowy. Jakie pomysły mają sowa, wiewiórka, borsuk, królik, ślimak, bóbr, dżdżownica, mucha? Który z nich przypadnie naszemu jubilatowi do gustu? Czy zrobią coś szalonego i np. polecą do Afryki, jak proponuje mucha, zapominając, że prosiaczki nie potrafią latać czy poczytają książki, choć według wiewiórki psuja one wzrok? Prosiaczkowi trudno podjąć decyzję, marudzi, waha się... 
Co jest ważne w czasie świętowania? Czy spektakularne wydarzenia, atrakcje czy obecność najbliższych? Okazuje się, że urodziny są najlepsze, jeśli spędza się je z przyjaciółmi, wtedy nawet beztroskie niecnierobienie smakuje wyśmienicie!
Plus piękne, kolorowe ilustracje i buźki sympatycznych bohaterów!

Drugie urodziny prosiaczka
Aleksandra Woldańska-Płocińska
wyd. Czerwony Konik, 2012
format: 18x18 cm
ilość stron: 32
oprawa: książka kartonowa
cena: 24.90 złTrzecie urodziny prosiaczkaTrzecie urodziny to już ho, ho! Dziecko jest zdecydowanie starsze (prosiaczek też podrósł i stał się bardziej zdecydowany), kartonówki strony ustępują miejsca zwykłym stronom. Treści też więcej. (zmieniła się także autorka, tekst napisała Aleksandra Polewska). Na szczęście zwierzaki te same i ten sam problem - jak świętować urodziny prosiaczka, trzecie urodziny! Tym razem prosiaczek wybiera się na wycieczkę do zoo. Co go tam spotka? Same przyjemności! Czy spełnią się wszystkie jego życzenia?

Trzecie urodziny prosiaczka
Aleksandra Polewska
Il.  Aleksandra Woldańska-Płocińska
wyd. Czerwony Konik, 2014
format: 18x18 cm
ilość stron: 64
oprawa: twarda
wiek: 3+
cena: 29.90 zł
Komentarze

  1. Czerwony Konik to rzeczywiście wspaniałe wydawnictwo.Polecam też książkę"Spacer",chociaż jest to pozycja dla młodszych dzieci.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz