Różnimisie, Agata KrólakJakie są misie? Nasze misie są przede wszystkim bardzo kochane! Bywają sfilcowane i przetarte od częstego przytulania, lepkie od słodkich pocałunków, niektóre zamiast oczu mają przyszyte guziki, bo oczy odpadły ze starości. Ale bez względu na wygląd, który może pozostawiać wiele do życzenia, są ważnymi członkami rodziny. Pocieszycielami, usypiaczami, powiernikami największych tajemnic i trosk.

A jakie są misie w ogóle? Różne! Różnią się, stąd RÓŻNIMISIE! O czym przekonuje Agata Królak, w książce, która dla nas przecież jest "za mała", bo "my mama to duże chłopaki jesteśmy, już nie śpimy w przedszkolu!", a jednak przypadła do gustu nie tylko mnie (ale ja zafascynowana jestem książkami dla dzieci, także obrazkowymi, a książek Dwóch Sióstr to już w ogóle odmówić sobie nie mogę, bez względu na to, do jakiej grupy wiekowej są kierowane!), ale i moim trzem mężczyznom.

"Różnimisie"  to książeczka pięknie wydana - twarde okładki, ładne stonowane kolory (dominuje krem i czerń) i rysunki - przypominające te rysowane ręką dziecka - proste i budzące sympatię bez względu czy są grube czy chude, czyste czy brudne, mokre czy suche... jak to misie :) I ciekawa, choć pozornie mało się w niej dzieje. Ot, wyliczanka misiów!

Rysunki opisane jednym przymiotnikiem - dają pole do popisu dziecięcej wyobraźni - możemy odgadywać: jaki to miś, a dlaczego taki? a co on robi? przy okazji poznając przeciwieństwa. Świetna książka dla dzieci od pierwszych miesięcy.


RÓŻNIMISIE,
Agata Królak
Wyd. Dwie Siostry, 2012
cena detaliczna: 22,90 zł
wymiary 18 x 19 cm
książka kartonowa
strony: 26
wiek: od 2 lat
Komentarze

 1. Świetna książka i mimo, że moi chłopcy też już nieco wyrośnięci to lektura tej książki dała nam dużo śmiechu :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mamy i bardzo lubimy, choć synek jeszcze malutki i mało kumaty :)
  A zalepiona od przytulania jest u nas wielka żaba :D

  OdpowiedzUsuń
 3. też mamy i lubimy :) nasz ulubiony to ten "bjudny"! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miśki coraz bardziej popularne. Też je lubimy :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz