List od Niziurskiego i ... wysyłanie życzeń Autorowi!


Edmund Niziurski 10 lipca kończy 88 lat. Dawno temu zaczytywałam się w jego książkach, co i rusz wpadając w niepohamowany chichot. Sposób na Alcybiadesa, Księga Urwisów, Klub włóczykijów, Adelo, zrozum mnie,  Awantura w Niekłaju... Pamiętacie?

W szufladzie komody, z cennymi pamiątkami trzymam kopertę. Zaadresowaną na mój dawny adres. Data listu 1987. Listu ważnego, bo od Edmunda Niziurskiego właśnie! Jako wierna czytelniczka jego książek w podstawówce zorganizowałam na lekcji wychowawczej konkurs dotyczący twórczości Niziurskiego połączony z testem ze znajomości książek autora.
Wcześniej napisałam serdeczny list do pisarza i go wysłałam. Kiedy straciłam już nadzieję na odpowiedź, po kilku miesiacach w skrzynce na listy pojawiła się elegancka koperta ecru z wygrawerowanym nazwiskiem autora w rogu koperty, zaadresowana odręcznie. W środku - list, zdjęcie z dedykacją i karteczką z krótką sentencją. Moja radość była ogromna!


Obecnie trwa akcja, wymyślona przez Cieszyńskie Transgraniczne Centrum Wolontariatu - wysyłamy pocztówki z życzeniami do Edmunda Niziurskiego. Wyślecie?

Z Facebooka: wydarzenie -  Pożyczycie? Pożyczymy!

"Napisz i wyślij urodzinową kartkę pocztową autorowi "Sposobu na Alcybiadesa", "Księgi urwisów" i "Niewiarygodnych przygód Marka Piegusa"! Edmund Niziurski 10 lipca obchodzi 88 urodziny. 

Kartki wysyłamy na adres:


Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Warszawa

ul. Krakowskie Przedmieście 87/89
00-079 Warszawa
z dopiskiem "dla Pana Edmunda"

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia wszystkie nadesłane kartki trafią do rąk własnych Jubilata i miejmy nadzieję, że sprawią Mu wielką radość. 


Popierasz akcję - udostępnij, zalajkuj, prześlij, poleć...!


Akcję wymyślił Andrzej "MAKUMBA" Makulec i wolontariusze z Cieszyńskiego TCW wychowani na książkach pana Edmunda, który rzecz jasna w całe przedsięwzięcie wtajemniczony nie jest."

Komentarze

  1. Super! A zdążymy jeszcze? To już w środę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fantastyczna pamiątka! Uwielbiałam książki Niziurskiego... i co niezwykłe w swoim czasie bywałam w jego domu, tyle że on tam już nie mieszkał :-/ Tak czy inaczej - idea słuszna! :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. jak mi się uda zdążyć, wyślę! Dzięki za info! A taki list od pisarza (TAKIEGO!) to skarb!!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz