ABC, Joanna Jaworek-Troć


Książka "ABC" trafiła do nas w odpowiednim czasie - chłopcy, którzy idą właśnie do grupy czterolatków nie tylko w przedszkolu poznają literki, potrafią się podpisać i składają pierwsze słowa. - Mama, a jaka to literka, a ta? - takie pytania towarzyszą nam od jakiegoś czasu stale przy czytaniu i oglądaniu książeczek. - A co tu jest napisane?Dlatego bardzo starannie i pięknie wydana książka ABC jest strzałem w dziesiątkę i jestem przekonana, że pomoże usystematyzować dotychczasową literkową wiedzę Antosia i Stasia i poszerzyć ją o kolejne literki, które są dla nich trudne do zapamiętania.
"ABC" Joanny Jaworek-Troć to książeczka stworzona rodzinnie i z sercem  - autorka napisała ją i narysowała dla dwójki swoich dzieci, a mąż postanowił ją wydać i dobrze, bo to ciekawa pozycja na naszym rynku książeczek dla najmłodszych.

(...) Jakiś czas temu dla moich milusińskich narysowałam litery polskiego alfabetu i wrysowałam w nie zwierzątka (już nie dawałam rady tłumaczyć córce dlaczego w dostępnych alfabetach wielbłąd zaczyna się na literkę "C"). Do literek dopisałam krótki wiersz. Powstała "domowa" książeczka, którą mój mąż postanowił wydać na własny koszt - zakładając firmę MAVI (...) - tak o powstaniu książeczki ABC opowiada autora, Joanna Jaworek-Troć.

Przede wszystkim ciekawym pomysłem są postaci zwierząt wkomponowane - wrysowane w litery polskiego alfabetu. Zdecydowane kolory z przewagą czerni są idealnym wyborem już dla najmłodszych czytelników, wyraziste obrazki przyciągną wzrok nawet kilkumiesięcznych dzieci.
Zwierzaki są bardzo interesujące i inspirujące, rysowane w stylu etno - ciekawe formy, różnorodne i wyraziste barwy i wzory są bardzo oryginalne i zaciekawią nie tylko dzieci, ale i rodziców. Każdej literce z wrysowanym w nią zwierzątkiem towarzyszy dwuwersowy, rymowany wierszyk, który ma za zadanie ułatwić skojarzenie i zapamiętanie litery.

Na końcu książki mamy zaprezentowany cały alfabet - litery małe i duże - oglądanie ich i odczytywanie zajmuje moim chłopakom dużo czasu i sprawia frajdę. Składamy już proste wyrazy wędrując paluszkiem po tablicy - edukacja i zabawa w jednym!
Grube, kartonowe strony z zaokrąglonymi brzegami są wygodne do oglądania i bezpieczne dla maluchów, lubiących nie tylko oglądać, ale i "smakować książki" :) Polecamy! Zresztą zobaczcie sami - zwierzaki zachwycają!


Dziękujemy Pani Joannie Jaworek-Troć za przesłanie nam książeczki :)

Komentarze

  1. Takich publikacji nigdy za wiele na rynku wydawniczym!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta książka będzie się podobać - wydana jest z dużą starannością, a ilustracje - dla mnie lekko w klimacie folklorystycznym są urocze!

    OdpowiedzUsuń
  3. Pani Joanna ma wspaniały talent i wróżę jej popularność :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz