O książkach niebanalnych, mądrych, ważnych i pięknie zilustrowanych. Dla małych i dużych, którzy zachowali w sobie dziecko.

czwartek, 6 lutego 2014

Nie będziemy się roztkliwiać

Można chojraczyć, nie dosypiać, nie dojadać, pędzić, póki wszystko jest ok. Ale kiedy dopada cię coś, czego nawet lekarze nie potrafią zdefiniować "może to to, a może tamto", a tym masz problem ze zrobieniem kroku, tudno usiąść, jeszcze trudniej wstać, kiedy podniesienie kubka staje się wyczynem, a stawy puchną tak, że masz wrażenie, że nie masz dłoni tylko poduszki, kiedy na kolana - które nigdy nie przypominały tych, z wybiegu modelek, nie możesz patrzeć, bo "uśmiechają się" opuchnięte do granic możliwości, a jakby było mało wszystko swędzi i odstrasza wysypką - wtedy czujesz, że wcale nie jesteś panem swojego ciała. Od ciebie nie zależy nic. Zupełnie nic.

Ale nie będziemy się roztkliwiać. Kurier przyniósł książki kupione z tak atrakcyjnym rabatem, że nic tylko się cieszyć ;), a chłopaki mimo rotawirusa są w kondycji dobrej - rysują, grają w gry, budują. No i mamy chwilowo w domu Mamę-Babcię i Bola!


4 komentarze:

 1. Auć, auć auć! A na boeliozę i inne odkleszczowe przyjemności się Waćpani badałaś?
  Okłady z fajnych książek mogą na to nie wystarczyć.

  Czy na rysunku widzimy równie piękny co wnikliwy psychologicznie portret Pana Gąbki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, żeby okłady z książek wystarczyły na choroby to byłoby cudnie :) Dużo chorych mielibyśmy, nieprawdaż? Co do badań - to nie i mam wielką nadzieję, że to konieczne nie będzie. Trzymam się wersji wirusa, grzecznie biorę leki, jakąś poprawę już zauważam i obu tak dalej.
   Co do rysunku - to Kanciastoporty we własnej osobie ;)

   Pozdrawiamy serdecznie jedną z naszych ulubionych Ilustratorek!

   Usuń
 2. O kurcze... trzymaj się, dużo zdrówka. Czasem jednak dobrze jest się rozkleić, bo ile można być silnym? Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Uściski!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Slowly, dziękuję - i wierz mi, że i momenty "upadku" mam na swoim koncie w trakcie tych dziwnych kilku dni... i cieplutko pozdrawiam!

   Usuń