O książkach niebanalnych, mądrych, ważnych i pięknie zilustrowanych. Dla małych i dużych, którzy zachowali w sobie dziecko.

środa, 22 kwietnia 2015

Jestem najsilniejszy, Mario Ramos


Było sobie wilczysko, pewne siebie i swojej siły, siejące postrach. Do tego bohater bajki łasy był na komplementy, utwierdzające go w przekonaniu o jego pozycji w lesie - najsilniejszego, najgroźniejszego... Kiedy chciał poprawić sobie humor wypuszczał się na spacer i każdemu napotykanemu stworzeniu zadawał jedno pytanie: Kto jest najsilniejszy? Ponieważ nikt nie miał odwagi mu się przeciwstawić, odpowiedź zawsze była taka sama. Jednak przyszła kryska na Matyska, czy też nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka... ;)


 Zabawna historyjka, w której - poza wilkiem - spotykamy wielu starych znajomych m.in.  Czerwonego Kapturka,  siedmiu krasnoludków czy trzy świnki...  Historyjka, której finał zaskakuje, daje do myślenia i zwyczajnie bawi!

Wśród mniejszych i słabszych łatwo jest zadzierać nosa i być górą. Wydaje ci się, że jesteś NAJ... uważaj! bo zawsze może się znaleźć ktoś - silniejszy, ładniejszy, mądrzejszy ;) Wilk - ten leśny arogant, nie liczący się z uczuciami innych -  dostaje po nosie, który lubi zadzierać.  

To pierwsza książka z nowej serii wydawnictwa Dwie Siostry - Polecone z zagranicy, "przedstawiającej mistrzowskie przekłady książek, którymi wybitni twórcy podbili serca najmłodszych czytelników na całym świecie". Krótka, do przeczytania w kilka minut, świetnie zilustrowana. Czekamy na kolejne.

Jestem najsilniejszy,
Mario Ramos,
tłum. Jadwiga Jędryas,
Wydawnictwo Dwie Siostry
2015.

4 komentarze:

 1. Jak patrzę na takie książki to zachciewa mi się mieć dziecko, aby móc mu czytać bajki i książeczki różne. To straszne :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Kusząca książka. Posiadanie dziecka jest fajne m.in. dlatego, że można bezkarnie kupować książki dla siebie tzn. dla pociechy, dla pociechy;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupowanie książek dla dzieci sobie staje się w pełni usprawiedliwione ;)

   Usuń