Jestem najsilniejszy, Mario Ramos


Było sobie wilczysko, pewne siebie i swojej siły, siejące postrach. Do tego bohater bajki łasy był na komplementy, utwierdzające go w przekonaniu o jego pozycji w lesie - najsilniejszego, najgroźniejszego... Kiedy chciał poprawić sobie humor wypuszczał się na spacer i każdemu napotykanemu stworzeniu zadawał jedno pytanie: Kto jest najsilniejszy? Ponieważ nikt nie miał odwagi mu się przeciwstawić, odpowiedź zawsze była taka sama. Jednak przyszła kryska na Matyska, czy też nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka... ;)


 Zabawna historyjka, w której - poza wilkiem - spotykamy wielu starych znajomych m.in.  Czerwonego Kapturka,  siedmiu krasnoludków czy trzy świnki...  Historyjka, której finał zaskakuje, daje do myślenia i zwyczajnie bawi!

Wśród mniejszych i słabszych łatwo jest zadzierać nosa i być górą. Wydaje ci się, że jesteś NAJ... uważaj! bo zawsze może się znaleźć ktoś - silniejszy, ładniejszy, mądrzejszy ;) Wilk - ten leśny arogant, nie liczący się z uczuciami innych -  dostaje po nosie, który lubi zadzierać.  

To pierwsza książka z nowej serii wydawnictwa Dwie Siostry - Polecone z zagranicy, "przedstawiającej mistrzowskie przekłady książek, którymi wybitni twórcy podbili serca najmłodszych czytelników na całym świecie". Krótka, do przeczytania w kilka minut, świetnie zilustrowana. Czekamy na kolejne.

Jestem najsilniejszy,
Mario Ramos,
tłum. Jadwiga Jędryas,
Wydawnictwo Dwie Siostry
2015.

Komentarze

 1. Jak patrzę na takie książki to zachciewa mi się mieć dziecko, aby móc mu czytać bajki i książeczki różne. To straszne :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Kusząca książka. Posiadanie dziecka jest fajne m.in. dlatego, że można bezkarnie kupować książki dla siebie tzn. dla pociechy, dla pociechy;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupowanie książek dla dzieci sobie staje się w pełni usprawiedliwione ;)

   Usuń

Prześlij komentarz