Tajemnicze miasto, il. Rita Kaczmarska


Budowanie miasta  z 25 dwustronnych kart może być ekscytującym zajęciem, tym bardziej, że nie jest to zwyczajne miasto. To jest miasto niezwyczajne, trochę straszne, trochę dziwne, bardzo tajemnicze...Głębokie kolory kart podkreślają jeszcze tę inność i niezwykłość.

Kartonowe karty rozsypane na podłodze sprawiają, że wchodzimy w jakiś inny wymiar ...

Pełno tu tajemniczych postaci snujących się to tu, to tam, cieni, wyłaniających się zza okien sylwetek, postaci ni to z bajki ni z horroru... Ktoś gdzieś gra na jakimś instrumencie, ktoś gdzieś ćwiczy - cienie postaci są fascynujące! Tu starożytni Egipcjanie, tam jazzowy trębacz, cyrkowiec albo wróżka... Niebo przecinają dziwne latające pojazdy, balony, latające statki, gdzieś tam ktoś się wspina, gdzieś wisi pranie. Całkowity miszmasz!
Sunące do nieba wieżowce, jest wieża, jak w twierdzy i wyglądające na opuszczone budynki, ale i miejsac, gdzie praca wre, bo buduje się nowe... Niezwykłe postaci przyciągają wzrok, zmuszają do skupienia, tu gdzieś widać nogę, tam ręce, a czy ten ktoś stoi na głowie? A ta dama przybiegła tu chyba z sali balowej...

Pole do popisu jest ogromne, czy wymieszać noc z dniem - jedno z drugim, czy oddzielić jasność od ciemności... Można budować tematycznie, można budować zwariowanie, można układać jak się chce.. By za chwilę wszystko zburzyć, wymieszać i zaczynać od nowa. To karty rozwijające wyobraźnię i kreatywność nie tylko dla młodych budowniczych, cała rodzina znajdzie w tej zabawie frajdę.

Duże, nasycone kolorem kartonowe karty wymuszają wręcz zabawę. A pudełko aż się prosi, by dać je komuś w prezencie.

Tajemnicze miasto
ilustracje: Rita Kaczmarska
wyd. Dwie Siostry,
wymiary 21 x 13 cm
książka kartonowa/zestaw kart
stron 50 (25 kart)
wiek: od 4 lat
cena 36,90 zł.Komentarze

  1. Miałam pisać o tych kartach w kontekście warsztatów, która prowadzę. Bardzo podoba mi się ta idea czarnego pudełka!

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja włączyłam te karty do zestawienia na Halloween, bo pomyślałam, że wspaniale nadadzą się do zabawy na przyjęciu z tej okazji. Dzieci będą losować po trzy - cztery karty i układać straszną historię na ich podstawie. Najciekawsza/najstraszniejsza wygrywa.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz