DIY Żyj pięknie! [DaWanda i Egmont]

Rękodzieło stało się w ostatnich latach bardzo modne, wpisuje się w ruch eko i slow. Zrobienie czegoś samodzielnie, od podstaw ma dużą wartość, bo wkłada się w to czas i serce. Liczy się jeszcze pomysł i czasem umiejętności. Na szczęście te ostatnie nie zawsze -  moje zdolności manualne pozostawiają wiele do życzenia, szycie mnie przerasta, z prostszymi rzeczami jakoś sobie radzę. Bardzo lubię prace ręczne z dziećmi, kiedy razem coś tworzymy, budujemy, pieczemy... Lubię też patrzeć na to, co robią inni - podziwiać niesamowitą kreatywność, zaangażowanie, pasję.

DIY w naszym domu


Cenię sobie rzeczy zrobione ręcznie, lubie je mieć. Kredkownik, który zamówiłam u "Mamo, szyć!" jest z nami od ponad 3 lat i ciągle jest używany, zabieramy go na wakacje i różne wyjazdy, musi być i już! Króliki, serduszka, lanczówki, proporczyki i różne inne cuda uszyte przez Anię ze Śmigłej Igły też mają szczególne miejsce w naszym domu. Las w słoiku, zrobiony przeze mnie w wakacje - stoi na komodzie i rośnie, żyje! I jak cieszy oko! Takie rzeczy mają duszę, mają szczególną wartość, wnoszą do domu coś niezwykłego.
Ostatnio używam kremu, który dostałam od koleżanki - robi je sama, z cudownie pachnących, naturalnych składników. Krem ma taką konsystencję i zapach, że chce się go używać (co niektórzy w moim domu musieli go też spróbować - zapach masła kakaowego i cytryny sprawia, że wcale mnie to nie dziwi). Sama mam ogromną chęć zacząć robić dla siebie i bliskich kremy, balsamy - bez chemii, z naturalnych składników, nie uczulające, nie podrażniające ...

Książka "DIY Żyj pięknie!"


Z tych wszystkich powodów z dużą ciekawością sięgnęłam po książkę "DIY Żyj pięknie!", wydaną przez Egmont, a stworzoną we współpracy z internetową platformą handmade DIY - DaWanda

Ta książka to kopalnia rękodzielniczej wiedzy i inspiracji do tworzenia rzeczy z różnych dziedzin. I ogromna zachęta do dawania drugiego życia, tworzeniu czegoś z niczego przez przerabianie.  Są tu pomysły na cudowne prezenty, wypieki, dekoracje do domu, rzeczy, które możemy zrobić dla dzieci (jakie cudne łaty!, korony dla księżniczek czy stojak z dinozaura) i z dziećmi, dania na imprezy czy ubraniowe przeróbki (farbowana bluzka!). Jest dział poświęcony domowym kosmetykom - przepisy na peelingi, balsamy, mgiełki! Ponad 70 tutoriali - pokazanych w sposób jasny i czytelny na pięknych zdjęciach, krok po kroku.

Idealny pomysł na prezent nie tylko dla miłośników rękodzieła, ale i dla wszystkich, którzy nim coś wyrzucą zastanawiają się, jak daną rzecz jeszcze wykorzystać, co z niej zrobić.

DIY Żyj pięknie!
Wydanie: 2017
Seria/cykl: HANDMADE
Oprawa: twarda
autor/patron: DaWanda
wyd. Egmont, 2017
liczba stron:304
cena ok. 50 zł.Komentarze

Prześlij komentarz