O książkach niebanalnych, mądrych i ważnych, a do tego pięknie zilustrowanych. Dla małych i dużych, którzy zachowali w sobie dziecko.

sobota, 27 stycznia 2018

Seria MALARZE DZIECIOM: "Czyj to domek" i "Baletnice", il. Vincent van Gogh i Edgar Degas


Jestem zwolenniczką wprowadzania dzieci od najwcześniejszych lat do muzeów, galerii. Pokazywania im sztuki przez duże S. Zabawy ze sztuką. Oglądania, podziwiania, poznawania dzieł największych malarzy, rzeźbiarzy, architektów... Dzieci od dzieciństwa bywając w takich miejscach, nie tylko oswajają się z ich specyfiką, ale przede wszystkim uwrażliwiają się na sztukę, otwierają na zupełnie nowe doznania, estetykę, piękno, kulturę. Jestem przekonana, że co włożymy do „walizki” dziecka, to pójdzie to z nim dalej, te małe skarby tam zostaną i po latach zaprocentują — wyczuciem piękna, wrażliwością, wiedzą i obyciem.

Seria Malarze dzieciom świetnie wpisują się w nurt oswajania dzieci ze sztuką, a konkretnie z malarstwem najwybitniejszych mistrzów pędzla. Oglądajcie z dziećmi te książeczki, czytajcie, rozmawiajcie. Każda z tych książek (w serii ukazały się trzy, z il. Moneta, Degasa i Van Gogha) to jedna historia — opowieść, zilustrowania obrazami jednego artysty. Pięknie się ogląda, pięknie się czyta. I choć książki mają swoich bohaterów — rolę główną grają tu obrazy!

BALETNICE, Edgar DegasAnna, mama dwóch córek marzyła kiedyś, że zostanie baletnicą. Dlatego też zapisała córki, Klarę i Emilię, na lekcje baletu. Jedna z dziewczynek ciężko pracuje i z radością chodzi na zajęcia, tańczy z lekkością i wdziękiem, druga nie odkrywa w sobie tanecznej pasji. Mama zachęca ją i prowadzi na zajęcia, jednak Emilka nie chce na nie chodzić, bo jej marzeniem nie jest zostanie baletnicą — ona chce śpiewać! Czy uda jej się przekonać mamę do swojej pasji?

Baletnice,
Agnieszka Starok,
Ilustracje Edgar Degas,
wyd. Tekturka
okładka kartonowa
Wymiary 22x31 cm
Ilość stron 14,
wiek od 2 do 7 lat,
cena 28 zł.

CZYJ TO DOMEK?, Vincent van Gogh
Bohaterem książki jest chłopiec, który przez przypadek znalazł się w czyimś domu. Chce rozwikłać zagadkę: kto tu mieszka?  Uważnie rozgląda się po pomieszczeniach, ogląda znajdujące się tu przedmioty: łóżko, buty, słoneczniki w dzbanku... Czy odgadnie, czyj to domek?Czyj to domek?,
Agnieszka Starok,
il.Vincent van Gogh,
wyd. Tekturka,
14 stron,
okładka kartonowa,
Wymiary 22 x 31 cm,
wiek od 2 do 7 lat,
cena ok. 28 zł.BALETNICE
Czyj to domek?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...