Twórcze warsztaty z książką Toro [Karolina Grabarczyk, il. Nika Jaworowska-Duchlińska]


Warsztaty online — znak naszych pandemicznych czasów. W kwietniu dzięki Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI na Mokotowie, słynnej Tynieckiej, mój syn uczestniczył w warsztatach twórczych z autorkami książki „Toro”: Niką Jaworowską-Duchlińską i Karoliną Grabarczyk.

Nie jest łatwo wyekspediować 12-latka na dodatkowe zajęcia online - im dalej w las, tym trudniej. Na szczęście byliśmy kiedyś na warsztatach w Zachęcie, prowadzonych przez te dwie autorki i te warsztaty bardzo mu się podobały -— zgodził się zasiąść w weekend przed komputerem. A ja nie ukrywam, że miałam nadzieję zasiąść razem z nim. Niestety, szybko okazało się, że bylibyśmy jedynym duetem (matka+syn), więc cóż, musiałam się oddalić ;) Do zajęć musieliśmy wcześniej przygotować tekturę (kartony), nożyczki, pędzle, wodę do farb, białą i czarną farbę plakatową lub akrylową, sznurek lub włóczka — po rozmowie o książce i ważnych tematach w niej poruszanych (tolerancja, akceptacja, tożsamość itp) uczestnicy robili zebry.

Dryfując na obrzeżach i mocno nadstawiając ucha, zrobiłam kilka fotek ku pamięci i dla tej pandemiczno-online'owej pamięci je tu wrzucam. I dodam jeszcze, że nasz Lucek, choć nie był zapisany, bardzo aktywnie uczestniczył w zajęciach, co widać na zdjęciach :)


Warsztaty w Zachęcie TU
O książce TORO TU


Komentarze

Prześlij komentarz