Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu, Grzegorz Kasdepke


Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu Grzegorza Kasdepki to książka na prezent, bo jest nie tylko do czytania, ale i do zabawy...

Owszem, mamy tu zabawne opowieści o wydarzeniach z życia niesfornych bliźniaków Kuby i Buby, jednak dla moich dzieci ciekawsze okazało się to, co między nimi - czyli w sumie 22 przepisy na zabawy. Gra planszowa (do książki dołączona jest tekturowa plansza), dowcipy, instrukcje na temat segregacji śmieci, przepisy na ciasteczka i helloweenowe dynie czy maski sylwestrowe i wiele innych.

Bliźniaki, jak to bliźniaki i w ogóle rodzeństwo, raz się kłócą, raz złoszczą i mają się nawzajem dosyć, by za chwilę nie móc bez siebie wytrzymać. I w tym wypadku przysłowie: kto się czubi, ten się lubi - sprawdza się. Bliźniaki mają tysiąc pomysłów na minutę, a co wymyślają - dowiecie się z książki... Rodzicom tej oryginalnej parki chwilami opadają ręce. Dodam jeszcze, że są to bliźniaki trochę na opak: Kuba jest starannym i pilnym uczniem, do tego grzecznym, natomiast Buba... Łobuziak z niej z krwi i kości, ale bardzo sympatyczny i rezolutny. Mnie osobiście utkwiła w pamięci jej odpowiedź na lekcji języka polskiego :)
- Co to jest synonim? - zapytała nauczycielka. - Pewnie syn Nima - z lekkim wahaniem odpowiedziała Buba....


Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu,
Grzegorz Kasdepke,
ilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło,
Wydawnictwo Literatura,
Łódź 2010, wydanie VI.

Komentarze