Wyprawka szkolna: piórnik dla pierwszoklasisty i starszaka

Piórnik, niby nic, a jednak. Przysięgam, pamiętam wszystkie piórniki, jakie miałam, od pierwszej klasy szkoły podstawowej do końca liceum czyli do dżinsowego woreczka na suwak, który uszyłam sobie sama. Plastikowe albo drewniane pudełka, czy materiałowe jamniki, kupione z zaskoczenia, bo akurat "rzucili" - gdzież im do współczesnych cudów! Chyba z powodu tego braku kiedyś - przede wszystkim wyboru - do dzisiaj mam słabość i zwyczajnie lubię - oglądać, wybierać, dotykać, mieć ;) 


[Jak wybrać dobry tornister TU]


Piórnikowe mercedesy

Piórniki trzy, a nawet czterokomorowe - idealne dla najmłodszych uczniów, wystarczy nauczyć dziecko odkładania na miejsce poszczególnych akcesoriów, a wszystkie zawsze będą pod ręką i nie trzeba będzie ich szukać. Swoje miejsce znajdzie tu każda kredka, ołówek, linijka, gumka, temperówka, zestaw flamastrów itd. Obiekt westchnień i zazdrości, szczególnie u dziewczynek.  To układanie, zamienianie miejscami szkolnych akcesoriów, otwieranie, zamykanie, podziwianie... Emocje! Cenny gadżet na początku edukacji, by po kilku latach zostać zastąpionym przez piórnik dla starszaka.
Niestety, na rynku dominują te z postaciami z filmów i bajek, wściekle różowe, błyszczące. Trzeba się naszukać, żeby znaleźć neutralne wzory i ładne zestawienia kolorystyczne. Poniżej te, które wybraliśmy wspólnie z moimi chłopakami.


***

Moim hitem są piórniki Milan: klasyczne trzykomorowe albo trzysaszetkowe, przypinane na rzep do jednej podstawy. Gdyby nie cena - 159 zł za sztukę - bez wahania kupiłabym je chłopakom. Fajne wzory i kolory. Duże 21x20x8 cm.
Piórniki Milan, trzykomorowe ok. 125 złPiórnik Endo, dwukomorowy 29.90 zł.


R. Majewski, piórnik 3 komorowy, Bella, ok. 25 zł.
Piórnik jednokomorowy Topgal, 29 zł.

Piórniki jamniki

Dla uczniów starszych, podchodzących do gadżetów szkolnych z mniejszym nabożeństwem i nonszalancją ;)
Pies Jef, hipopotam Arnold czy smok Walter (dostępny w sklepach internetowych, producent Lilliputiens, 71 zł)
Piórnik Rekin (DaWanda, butik Smart Toys Shop), 50 zł.

Piórnik Coocazoo PencilDenzel, Fish On Hook Blue
(tornistry-szkolne.pl), ok. 69 zł.Kipling Gitroy, 120 zł (sarenza.pl).

Pióronos MadPax (stangelowe.pl), 99 zł.

Kredkownik

Materiałowy kredkowy organizer, pomocnik na kredki i ołówki, Zawijany w tubę i zawiązywany. Oglądając kredkowniki, szyte przez utalentowane mamy, zwyczajnie żałuję, że mnie z igłą i nitką nie po drodze. Jako rękodzieło, tani nie jest, przeważnie kosztuje od 50 do 65 zł (plus przesyłka). Mamy jeden [TU], zamówiony u "Mamo, szyć!" i ciągle jest w użyciu, obowiązkowo na wyjazdach.

Kredkownik, DaWanda.pl, butik Tunitka Tukafka, cena 65 zł.Kredkowniki (pakamera.pl), od 45 zł.

Inne akcesoria przydatne w szkole:

Komentarze

  1. Niektóre ceny piórników mnie przerażają! Dzis przyjedzie zamówiony przez nas zarówno tornister jak i piórnik dla naszej pierwszoklasistki :) Muszę ci powiedzieć, że te kredkowniki mi się podobają! Często córka na wyjazdy zabiera kredki a to wygląda na bardzo wygodne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kredkownik jest bardzo wygodny, nasz jeździ z nami wszędzie i spisuje się na medal. Ceny faktycznie są wariackie i trzeba nieźle się naszukać, żeby kupić coś ładnego za sensowne pieniądze. A Ty jaki tornister i piórnik kupiłaś?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz