Chichotnik czyli księga śmiechu i uśmiechu, wybór Barbara Gawryluk, il. Elżbieta Wasiuczyńska


Okładka daje przedsmak tego, co czeka nas w środku. Jednak  kiedy już tam się znajdziemy i tak czeka nas szok murowany! Trójwymiarowe ilustracje cudownej Elżbiety Wasiuczyńskiej dosłownie wyskakują z kart książki - no czegoś takiego to jeszcze nie widzieliśmy. Oczy wariują, co się dzieje - strony płaskie, a obrazy żyją! Cudowności najprawdziwsze! Pełne humorem, czaru, wdzięku i powabu, ale nie ma się co dziwić - tak jest ze wszystkim, czego dotknie ręka E.W!

Książka to terapeutyczna! Lepsza od czekolady z orzechami i porannej latte macchiato! Poprawi nastrój w najpodlejszy dzień, rozśmieszy, rozbawi nie tylko dzięki ilustracjom, ale i zebranym tekstom. Bo Barbara Gawryluk sięgnęła po to, co najlepsze - ponadczasowe klasyczne wiersze dla dzieci, które sprawdzają się zawsze i wszędzie. Wśród autorów znajdziemy Marię Konopnicką, Aleksandra Fredrę, Ludwika Jerzego Kerna, Juliana Tuwima, Jana Brzechwę, ale i Wandę Chotomską, Danutę Wawiłow plus współczesnych autorów Agnieszkę Frączek czy Marcina Przewoźniaka.

To książka, którą trzeba mieć - tę antologia radości w najbardziej uśmiechniętej formie, gejzer śmiechu, rechotu i chichotu!

Zdjęcia zrobiłam w Księgarni Bullerbyn.


Chichotnik czyli księga śmiechu i uśmiechu,
wybór: Barbara Gawryluk,
il. Elżbieta Wasiuczyńska,
oprac. graficzne Dorota Nowacka,
Wydawnictwo Literackie, 2016

Komentarze

  1. Świetne ilustracje, całość pisana wierszem-no cos dla nas :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zachwyciłam się tą książeczką od pierwszego wejrzenia:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz