Malutki Lisek i Wielki Dzik. Świt, Berenika KołomyckaTo trzecia część liskowo-dziczkowej historii. Po "Tam" i "Najdalej" możemy kontynuować przygodę z bohaterami komiksu, czytając "Świt".

Ta część jest niezwykle refleksyjna. Zwierzaki muszą uporać się ze smutkiem i poczuciem straty po odejściu małej koleżanki. Koleżanki, która żyła tylko jeden dzień. Tak, była nią jętka. Jednak zwierzątka nie spodziewały się, że dopiero co rozpoczęta znajomość (spotkali się, kiedy jętka była w stanie "przedjętkowym") tak nagle zostanie przerwana.

Lisek bardzo emocjonalnie przeżywa rozstanie z jętką, jest zagubiony, nie umie nazwać targających nim uczuć - zawodu, bólu, smutku, tęsknoty ... Ale też i żalu do siebie o słowa, które powiedział o jętce w złości. Z pomocą przyjaciela udaje mu się uporać z zalewającym go bólem i pogodniej patrzy w przyszłość. Rozumie, że teraz im ciężko, ale przyjdzie czas, kiedy to minie... Po zmroku przychodzi świt.

Delikatnie opowiedziana historia straty, rozstania. Oswaja i godzi z tym trudnym dla każdego tematem. Skłania do rozmowy, wspominania. Piękną postacią jest jętka, która pokazuje swoją radością i niecierpliwością miłość do życia - do życia radosnego, życia w pełni -  wykorzystując każdą chwilę i ciesząc się swoim NDŻ (najpiękniejszym dniem życia), który u jednych trwa dłużej, u innych krócej. Piękne i wzruszające są zwierzęta - pełne zrozumienia, troskliwości i czułości wobec drugiego (dzik) i szczere w swoich emocjach (lis).

I jak w każdej części: przepiękne są ilustracje! Niezwykle ciepłe, nasączone kolorem - w Świcie przeważają barwy ciemne, mroczne, odpowiadające emocjom bohaterom. Uwielbiam!


Malutki lisek i wielki dzik. Świt
Scenarzysta: Berenika Kołomycka
Il. Berenika Kołomycka
Seria/cykl: KONKURS im. JANUSZA CHRISTY
Typ oprawy: miękka
Wydawnictwo Egmont
Liczba stron: 48
Wymiary: 21.5x29 cm
cena ok. 21 zł.


Komentarze