Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy. Część 2 (dużo zdjęć)


Ogrody tematyczne od Ogrodów Hortulus Spectabilis dzielą dwa kilometry. Można kupić jeden wspólny bilet albo dwa oddzielne. Spectabilis obejrzeliśmy jako pierwszy i... żałuję. Bo kiedy dotarliśmy do ogrodów tematycznych zmieniła się pogoda — rozpętała się burza, a lało tak, że hej! Próbowaliśmy w ekspresowym tempie obiec cały ogród, ale strzelające blisko pioruny osłabiły nasz zapał... A dla mnie ogrody tematyczne okazały się znacznie ciekawsze niż te pierwsze. Tu jest po prostu czarodziejsko!

Ogrody tematyczne Hortulus


Ogrody francuskie, angielskie, japońskie, w stylu Gaudiego, rosaria, stawiki, pergole i zakątki takie, że aż chce się utknąć tu na długo! Domki, hamaki... Wędrując ścieżkami i ścieżynkami, klucząc w gąszczy drzew, krzewów i roślin mamy wrażenie, że przenieśliśmy się do jakiegoś magicznego miejsca. Zieleń kipi i bucha, oczy się cieszą, umysł wycisza się i odpoczywa... Aż chce się tu zagubić i zostać na czas jakiś. Chroniliśmy się przed deszczem w małych uroczych domkach, które miały wygodne ławy i siedziska z poduszkami. Dużo czasu spędziliśmy przy hotelu dla owadów — zobaczycie go na zdjęciach, robi wrażenie. Wiszące tu i tam karmniki dla ptaków i ptasie domki utwierdziły mnie, że to przyjazne miejsce dla wszystkich!

Ogrody (zajmują pow. 5.5 ha), a jest ich około 30, mają różną tematykę i style. Inspirowane są naturalnym krajobrazem (skalne, leśne, wodne), kulturą różnych narodów (japoński, francuski) oraz oryginalne ogrody zmysłów w stylu angielskim. Znajdują się tu autorskie ogrody połączone w grupy: woń, aromat, zapach, barwa, światło, cień, szum, szelest, cisza, dźwięk.

Warto wiedzieć 


Ceny biletów: 21 zł (cały), 16 zł ulgowy.
Ceny biletów do 2 ogrodów: 37 zł (normalny) i 27 zł (ulgowy).

Na miejscu: toalety, Caffebar Barwinek (ciepłe posiłki, sałatki, desery, napoje) i sala kominkowa. W kasie i barze można płacić kartą. Przy ogrodzie znajduje się duży market Ogród i Galeria z wyposażeniem wnętrz oraz roślinami.

Dobrzyca, woj. zachodniopomorskie (między Koszalinem, a Kołobrzegiem).

Więcej informacji na stronie hortulus.com.pl.A przed marketem ogrodniczym takie obrazki:


Komentarze