Kumpel — wrześniowy numer już w kioskach!W kioskach kolejny numer z Makową polecajką książkową. Co wybraliśmy? Niezwykłą książkę, inspirującą do działania na rzecz innych. Małe, drobne gesty mogą mieć siłę lawiny — warto o tym pamiętać, kiedy myślimy, że coś się nie uda, że się nie opłaca, że nie warto, bo to i tak nic nie zmieni. Że zmieni — pokazują opowieści zebrane w książce Karoliny Grabarczyk z ilustracjami Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej.

„I ty możesz zmienić świat”  (wyd. Media Rodzina) to książka, która może wydawać się wtórna — kolejne biografie w zalewie biografii dla dzieci.Ale wtórna nie jest, bo nie prezentuje historii znanych na świecie i cenionych wielkich dorosłych np. podróżników, pisarzy, naukowców czy malarzy, tylko dzieci! Dzieci, które dostrzegły coś, co wymaga naprawienia i wzięły sprawy we własne ręce... Warto poznać bohaterów 42 opowieści, zobaczyć, z czym się mierzyli i w jaki sposób zmienili świat na lepszy.

O książce pisałam już na Makach (tu - KLIK), a także o kreatywnych warsztatach dla dzieci, prowadzonych przez autorki (tu - KLIK).

Nasze zdjęcie: fot. Monika Grudniewska (migawkiwspomnien.com).

A co we wrześniowym „KUMPLU"?Dużo interesujących tematów i rozkładówek.

Są tu ciekawostki ze świata przyrody. Tym razem czytelnicy dowiedzą się, w jaki sposób zwierzęta uczą się funkcjonowania w swoim środowisku i zdobywania jedzenia (wiecie, że surykatki polują na skorpiony, co jest dla maluchów niebezpieczne, jeśli źle się za to zabiorą) i ciekawe newsy ze świata ptaków (m.in. tych odlatujących do ciepłych krajów albo przylatujących do nas na zimę). Dzieci dowiedzą się, skąd się bierze tęcza, dlaczego powstaje tylko po deszczu i czy można zobaczyć kilka tęczy jednocześnie?

W ramach cyklu „Podróżuję z Kumplem” przeniesiemy się do Indii i zdobędziemy informacje o ludności tego kraju, ważnych miastach i budynkach, dowiemy się, dlaczego krowy uważa się tu za święte, po co chłopcom turbany i poznamy kilka innych ciekawostek (np. dlaczego i po co kobiety rysują sobie kropki na czole).

W cykl „Poznaję Poloniki” przedstawia Mariana Walentynowicza, rysownika, architekta, pisarza i prekursora komiksu w Polsce (to on ilustrował "Koziołka Maatołka" Kornela Makuszyńskiego).

Dzieci znajdą w "Kumplu" wiele konkursów i stron do rysowania i pisania, a także „Trzecioteścik” — rozwiązując go, sprawdzą swoją szkolną wiedzę i utrwalą informację. W cześci poświęconej wiedzy szkolnej można też utrwalić pisownię z "nie".

Miłośnicy komiksów spotkają się na łamach magazynu z Adą i jej kumplami, a budujący z „Kumplem” lokomotywę — kolejny wagon do wycięcia i złożenia.Komentarze

  1. Bardzo fajne czasopismo dla dzieci. Staramy się kupować wszystkie gazetki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie słyszałam o nim. Gdzie można dostać to czasopismo?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz