Kartonówki dla najmłodszych [Dziwaki i Leśne Ludki]


Wydawnictwo Bajka stawia na polską literaturę i poezję. I dobrze, że dostrzega najmłodszych słuchaczo-czytelników, których niemal od kołyski karmi ciekawymi historiami i rymem i żartem. Tak jest i tym razem — zerknijcie.Dziwaki, Maria Szajer, il. Kacper DudekJak ja te dziwaki lubię! To zabawna historia o inności — o tym, żeby nie pokazywać tych odróżniających się palcami, tylko szanować i cenić. Bo przez to, że są inni — nie są gorsi, tylko ... inni! A czy taki drobiazg, że robią coś inaczej, czy coś w wyglądzie odróżnia ich od swojego gatunku, sprawia, że są mniej mili? Absolutnie!

Maleńkiemu wielorybkowi, mniejszemu od najmniejszej rybki, nie jest wcale do śmiechu, gdy wszyscy wokół zrywają boki z jego wielkości. Tyciemu bohaterowi jest bardzo przykro, ukrywa się więc w butelce z wodą (jest dla niego jak ocean!), a ta trafia do Wisły. Wielorybek dociera do Warszawy, gdzie pełno dziwaków (i wszystkie mieszkają przy ul. Dziwnej). Wyliczanka odmieńców jest długa i nieco zabawna — no bo czy ktoś widział słonia z trąbą na pupie albo jeża bez kolców, a może tygrysa wybitnie roślinożernego? Mieszkańcom Dziwnej inność nie przeszkadza — dobrze im razem. To, że coś odróżnia ich od gatunków, które prezentują, nie odejmuje im niczego, są miłe, przyjacielskie i wyrozumiałe dla swoich słabości. Zapraszają wielorybka do swojej wspólnoty, w której ten czuje się jak ... wieloryb w wodzie

Dziwaki,
Maria Szajer
Il. Kacper Dudek
Seria: Kartonówki dla ciut starszych
Książka kartonowa
Okładka matowa
Format: 170 x 190 mm
Stron: 30
Cena: 22,90 zł,
wiek 2+


Leśne ludki i mnóstwo szukania, Małgorzata Strzałkowska
Małgorzaty Strzałkowskiej przedstawiać nie trzeba —  to jedna z najbardziej poczytnych pisarek i poetek rymujących dla dzieci, a do tego autorka kolażowych ilustracji. Bardzo sobie cenię jej utwory —  dobrze się je czyta na głos, łatwo wpadają w ucho, skrzą się dowcipem, który bawi i małych i dużych czytelników.
Leśne ludki" to rymowana opowieść o ludkach, które mają wielką pasję: uwielbiają zbierać różne rzeczy (gromadzą je, a kiedy już się nimi nacieszą, odnoszą na miejsce). Ludki wychodzą na wyprawę, każdy wędruje, gdzie go nóżki poniosą (po lesie, łące, plaży, kuchni cioci, pokoju Hani, górskiej hali, szukają we wsi i w mieście) i zbierają różne rzeczy. Wyliczanka łupów jest długa i zabawna, bo zbierają wszystko: przedmioty, zwierzęta, rośliny... Czytelnik towarzyszy im w tym zbieractwie, delektując się brzmieniem kolejnych trofeów i rymem.
Maluchy uwielbiają wyliczanki, nie odmawiajcie im tej przyjemności!

Leśne ludki i mnóstwo szukania,Małgorzata Strzałkowska
Seria: Kartonówki dla ciut starszych,
wyd. Bajka,
Książka kartonowa, okładka matowa
Format: 170 x 190 mm
Stron: 30
Cena: 22,90 zł
Wiek: 2+
Komentarze