Triki Tashka w Koneserze — otwarcie!


Gdzieś mignęła mi informacja o tym, że w Koneserze na Pradze wydawnictwo Tashka otwiera lokal, w którym będzie miejsce na książki, teatr, meble, jedzenie, a wszystko to w duchu zero waste. Brzmi wspaniale. Na stronie wydawnictwa tak opisane są Triki Tashka.

„Magiczna przestrzeń powstała z inicjatywy Wydawnictwa TASHKA, integrująca teatr, literaturę, warsztaty artystyczne, wartości zero waste, bio kawę, pachnącą czekoladę, pyszne jedzenie bez zbędnych cukrów i chemii, i meble z duszą. Miejsce spotkań. Strefa kultury. Punkt poznawania nowego. Inspiracja, by chcieć więcej.”

Otwarcie 15 lutego, wielka feta 29 lutego. Tak się złożyło, że w sobotę jeden z moich synów miał w Koneserze warsztaty programowania komputerowego  — miałam więc trochę czasu, by zajrzeć do Trików, co zrobiłam.

Przestrzeń, dużo kwiatów, przyjemne światło, sznurkowe ręcznie wyplatane abażury i meble retro (odnowione przez Hoabay komody, regały, stoliki i krzesła), piękne lampy, poduchy z naturalnych tkanin... No i ściany, na których wiszą obrazy Roberta Romanowicza (można je kupić), a na półkach książki, książki, książki.... „A niech to gęś kopnie”, „Smacznego, proszę wilka”, „Karmelek” i wszystkie inne, wydane przez Tashkę. I cieplutka nowość „Marvin” Marty Guśniowskiej i ilustracjami Roberta Romanowicza.

Jeszcze nie wszystkie półki były zapełnione, część rzeczy jeszcze jest w pudłach —  miejsce cały czas się tworzy, m.in. powstanie scena, na której będzie się działo teatralnie! Już się cieszę!

Trochę się pokręciłam, pooglądałam, po czym zasiadłam z „Marvinem” w ręce (jako że to otwarcie to do kupionej książki dostałam plakat z cudnym rudym lisem) i pijąc dobrą kawę czekałam, na koniec warsztatów syna.

Kiedy dowiedziałam się, że jestem pierwszym gościem, który przekroczył próg tego miejsca, pomyślałam sobie, że chciałabym być taką dobrą wróżką, która zjawia się z życzeniem powodzenia. Nie ukrywam, że dla mnie to bardzo egoistyczne życzenie, Bo Triki Tashka to miejsce po pierwsze obiecujące ” oczyma wyobraźni już widzę te spotkania autorskie, warsztaty, ale też ... po mojej stronie Wisły. 30 minut komunikacją i jesteśmy, dlatego pewnie będziemy tu częstymi gośćmi :)

Oficjalne, uroczyste otwarcie 29 lutego.

Triki Tashka,
Centrum Praskie Koneser,
plac Konesera 3,
budynek Butelkowni.
Komentarze

  1. Bardzo ciekawie zaaranżowana przestrzeń. Niektóre smaczki z chęcią przemyciłabym do swojego salonu. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Estetycznie urządzone wnętrze

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow! Ale piękny powrót do wspomnień. Moja babcia miała takie krzesła i tą małą meblościankę ze szkłem. Jak super wrócić do takich czasów. Teraz już meble wyglądają całkowicie inaczej, ale nawet w nowoczesnych propozycjach można znaleźć wiele inspiracji wcześniejszymi czasami. Ja teraz zawsze stawiam na nowoczesne rozwiązania, ponieważ podobają mi się najbardziej. Wiele fajnych możliwości możecie znaleźć sobie np. na stronie https://designtown.pl/ . Ja dla siebie znalazłam tam fantastyczne meble, koniecznie sprawdźcie coś dla siebie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz