Akademia Pana Kleksa, audiobookWitajcie w naszej bajce...
Dawno, dawno temu, kiedy byłam dziewięcioletnią dziewczynką poszłam do kina na Akademię Pana Kleksa. Nie pamiętam, czy czytałam wcześniej książkę (a raczej, czy mi ją rodzice albo babcia czytali), to nie ważne. Bo film mnie oczarował,i pochłonął. Przez te dwie godziny byłam w innym świecie. Nudna codzienność zniknęła. Piosenki, tempo akcji, dekoracje, aktorzy - wszystko wydawało mi się idealne i wspaniałe. W kinie byłam z Tatą, i zupełnie niezrozumiałe było dla mnie jego zachowanie... po kilkunastu minutach seansu, z fotela obok dobiegło mnie cichutkie pochrapywanie. Tata najzwyczajniej w świecie zasnął :)

Teraz w rękach trzymam cieplutkiego jeszcze audiobooka Akadamia Pana Kleksa Jana Brzechwy. Książkę czyta Piotr Fronczewski. Słuchamy jej z dziećmi z ogromną przyjemnością!

Dziesięcioletni Adaś Niezgódka rozpoczyna właśnie przedziwną naukę w Akademii Pana Kleksa, który poza tym, że jest nauczycielem, jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód. W Akademii uczą się tylko chłopcy, których imiona zaczynają się na literę A. Adaś poznaje tajemniczego ptaka Mateusza, który kiedyś był księciem, znajduje tajemniczy guzik doktora Paj-Chi-Wo oraz poznaje tajemniczego fryzjera Filipa Golarza, który – by zniszczyć Akademię – przysyła do niej fałszywego chłopca-robota.

Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy,
czyta Piotr Fronczewski,
kolekcja dla dzieci,
Biblioteka Akustyczna,
www.bibliotekaakustyczna.pl
grudzień 2010

Komentarze