O książkach niebanalnych, mądrych i ważnych, a do tego pięknie zilustrowanych. Dla małych i dużych, którzy zachowali w sobie dziecko.

środa, 11 lipca 2012

Wierszownik z podróży dookoła świata, Łukasz Dębski, il. Anna Kaszuba-Dębska"Wierszownik z podróży dookoła świata" zachwyca przemyślaną i dopracowaną w każdym calu szatą graficzną - od pierwszej strony, stylizowanej na stary podróżny dziennik po ostatnią. A w środku...

42 państwa zamknięte w dowcipnych wierszykach: lekcja geografii, historii i kulturoznawstwa plus ciekawostki i informacje dotyczące mieszkańców. Podane na wesoło, prostym językiem - w sam raz dla małych podróżników zwiedzających świat, wędrując palcem po mapie. A map tu nie brakuje, podobnie jak stempli i zdjęć oraz rysunków przedstawiających charakterystyczne dla danych krajów miejsca czy ilustrujących cechy mieszkających tu ludzi. 

Ciekawa i rozwijająca lektura, przy której można nieźle się bawić, a przy okazji i naprawdę wiele nauczyć. Polecamy!

Wierszownik z podróży dookoła świata,
Łukasz Dębski

 ilustracje Anna Kaszuba-Dębska,
Świat Książki, 2010.
dla dzieci powyżej 5 roku.

2 komentarze:

 1. kolejny raz trafiam na opis tej książki i coraz mniejszą mam wątpliwość, co do jej upolowania... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka jest pięknie wydana, pięknie zilustrowana. Wierszyki są zabawne, autor umieścił w nich stereotypowe opinie o każdej z nacji, jednak jest to podane w tak zabawny i lekki sposób, że jakoś nie boli ;) dlatego myślę, że warta jest obejrzenia i przeczytania :) pozdrawiam wakacyjne!
   majka

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...