O słodkiej królewnie i pięknym księciu, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, il. Agnieszka Żelewska


Nietypowa to bajka. Historia o księżniczce i księciu z wielką miłością w tle i posmakiem goryczy... Opowieść nie kończy się w momencie ślubu i na koniec nie padają słowa „i żyli długo i szczęśliwie”. Podglądamy, jak to życie wygląda później. Mało tego, obserwujemy jak to życie potoczyłoby się, gdyby bohaterowie dokonali różnych wyborów. 

Mamy tu trzy zakończenia opowieści, które są konsekwencją różnych życiowych decyzji.
Nietypowa to historia, dobra dla dorosłych, którzy czytając ją mogą przypomnieć sobie, co jest ważne.

Bajka Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel to opowieść o związku królewny i księcia, ich wielkiej i pięknej miłości i tym, co dzieje się później, kiedy w większości książek pojawia się happy end. Mamy wielką miłość i emocje sięgające zenitu, zakochani unoszą się nad ziemią – na skrzydłach miłości – kto tego nie przeżył! Ale potem nie jest już tak różowo, i jak w każdym związku pojawiają się kryzysy, nuda i wątpliwości... Od nas zależy, jak pokierujemy związkiem, ile pracy w niego włożymy, jakie kompromisy wypracujemy, bo związek to ciężka praca i nic nie przychodzi samo i łatwo, jak wiele osób by chciało.

Królewna z księciem mogą siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż ich związek uschnie i zginie; mogą też pracować nad nim, szukać kompromisów, widzieć się takimi jacy są – z wadami i niedoskonałościami i akceptować je; mogę też wybrać trzecie rozwiązanie – odwrócić się do siebie plecami i pójść każde w swoją stronę....

O słodkiej królewnie i pięknym księciu, 
Roksana Jędrzejewska-Wróbel,
 il. Agnieszka Żelewska, 
Wydawnictwo Media Rodzina, 
2008.

Komentarze

Prześlij komentarz