Zaproś las do domu (wystrój wnętrza, dekoracje)


Przygotowuję zestawienie najpiękniejszych książek o lesie. Jest w czym wybierać... W tym roku nie zdążę już go skończyć. Ale mam w zanadrzu coś innego, też w leśnych klimatach.


Czy można cieszyć się lasem w domu? Można. Uwielbiam ten trend, głównie podglądam, szukam inspiracji. Gałęzie, patyki, skarby przynoszone prze dzieci z lasu czy dzikiej plaży - dla mnie mają ogromną wartość, bo wpisane emocje, wspomnienia, czas. Gdzie zrobić im miejsce, jak je wykorzystać?

Podobają Wam się te pomysły?
Patyki, gałęzie i kawałki drewna
Pieńki... moja miłość
Fot. Pinterest

Kawałek lasu na ilustracji


A co powiecie na leśne plakaty? Uwielbiam zaglądać do Margo Hupert - jej paprocie i inne rośliny czy zwierzaki - sarny, renifery, sowy są piękne! Do tego zawsze pięknie wyeksponowane.

Źródło TU

U nas w domu


Póki co mam pieniek na balkonie - stoi na nim doniczka z bluszczem. Ale na spacerach uważnie się rozglądam. Zimą, w kance znalezionej w piwnicy u mamy, trzymam patyki - przywołują letnie wspomnienia, bo  patyki zbierały moje dzieci w lesie, nad Wisłą i nad morzem.
Mamy też dyżurną gałąź, która siedzi w szafie i co roku jest ważnym elementem kalendarza adwentowego.

Komentarze

  1. Jakie piekne,dom tak ozdobiony ma dusze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kocham takie dekoracje, mogłabym wstawić do swojego domu praktycznie każdą z tych inspiracji. :) Super, że starasz się wykorzystać to w przystrajaniu swojego domu zamiast po prostu dodawać obrazki na Pinterest (jak ja) - to się chwali. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Macie tam tego typu czujki - https://www.eltrox.pl/producent/imou.html ? W sensie rozwiązania, dzięki którym można uniknąć większych problemów? Uszkodzeń? Jak to widzicie?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz