Alya i trzy koty, Amina Hachimi Alayou, il. Maya Fidawi

Trzy koty Minusz, Pasza i Amir i powiększający się brzuch ich opiekunki Miriam.
Kto tam mieszka? Co się stanie, gdy pojawi się nowy członek rodziny? Czy będzie po staremu, czy po nowemu i jakie będzie tonowe? Czy dla kotów starczy miejsca w domu i w sercach opiekunów? Koty czują niepokój przed zmianą, czy jest on uzasadniony? One były pierwsze, to ich teren, ich dom. Czy maluch, mała Alya, osłabi ich pozycję, coś odbierze czy może wszyscy odnajdą się w nowych rolach? Koty bacznie obserwują przygotowania do pojawienia się w domu maleństwa, łączą fakty, snują domysły...

Urzekają ilustracje i te głębokie, ciepłe kolory... Opowieść jest krótka, za to pięknie i bogato ilustrowana. Wieje tu egzotyką - czuć klimat Maroka (rzecz dzieje się w Casablance) - wystrój domu (pałacyku), orientalne stroje i przedmioty codziennego użytku, imiona bohaterów...Wszystko tak inne od znanych nam naszych rodzimych - może wywoła w czytelnikach ciekawość innych kultur?

Książka idealna dla dzieci, w których rodzinach pojawi się rodzeństwo - do rozmów i oswajania się z tematem rodzeństwa. I miłośników kotów, które są tu na pierwszym planie.

Alya i trzy koty
Amina Hachimi Alayou
Il. Maya Fidawi
wyd. Muchomor
Format: 21,5 x 29 cm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Cena: 29 złKomentarze

  1. Piękna szata graficzna. Ciekawy pomysł, żeby napisać o nowym dziecku w rodzinie z perspektywy kotów.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz