Znajdź nas! Woda, łąka, las, Kasia Jacobson, il. Robert Dzwonkowski [KONKURS]Kiedy otwierasz książkę  - jest jedno wielkie WOW! Robi wrażenie. Przyroda kipi w niej i buzuje!

Ryby wiją się i łypią oczami, owady szeleszczą odnóżami, ptaki chmarą wylatują z kart, a kiedy patrzysz na kwiaty - czujesz niemal ich zapach, podobnie jak grzybów. No i widzisz to wszystko tak, jakby było na wyciągnięcie ręki. Realistyczne, bardzo staranne ilustracje niczym zdjęcia zatrzymują w kadrze piękno otaczającego nas świata. Chcesz wybiec z domu tak jak stoisz i biec na najbliższą łąkę czy leśną polanę. I patrzeć, chłonąć, delektować się, podziwiać.

20 rozkładówek, ale 40 gatunków. Bo - tu niespodzianka dla młodych tropicieli - na każdej rozkładówce poświęconej jednemu gatunkowi ryb, ptaków czy roślin ukryty jest kolejny, bardzo podobny. Trzeba nieźle wytężać wzrok, żeby pośród chmary pasikoników zielonych wypatrzeć odorka zieleniaka, pośród rusałek pokrzywników - rusałkę admirała, wśród liści wierzby - gałązkę jesiona wyniosłego ....  Na końcu książki każdy gatunek jest opisany - dowiemy się, gdzie występuje i poznamy kilka ciekawostek (nie wiedziałam, że mój ukochany wrotycz jest toksyczny!). Tekstu jest niewiele, ale wystarczająco, żeby czegoś się dowiedzieć i zachęcić do dalszych poszukiwań.

Jestem przekonana, że takie albumy mogą rozbudzić zainteresowanie przyrodą, sprawić, że i dzieci i dorośli baczniej będą przyglądać się owadom, drzewom czy popularnym chwastom - niby wiemy, że są, znamy, ale ledwie omiatamy je wzrokiem. A tu okazuje się, ze każde z nich jest gwiazdą na ziemskim firmamencie!

Książka jest uzupełnieniem serii edukacyjnych gier memory "Znam świat wokół nas" (tu - KLIK - pokazywałam  memory "Ptaki,. Świat wokół nas").Znajdź nas! Woda, łąka, las
Kasia Jacobson,
il. Robert Dzwonkowski,
wyd. Jacobsony, 2017
Format: 29 x 29 cm
Oprawa twarda
Ilość stron: 52
Książkę wydrukowano na papierze bezdrzewnym Amber Graphic.
Cena: 39,90 zł
Wiek: od 5 lat

UWAGA, UWAGA - jedna książka (przewiązana niebieską wstążeczką) jest dla Was (więcej na Facebooku Maki w Giverny).Jeden egzemplarz wyślemy osobie, która podzieli się z nami (w komentarzach na FB ) zdjęciem z wyprawy na łąkę, nad wodę czy do lasu, które będzie dowodem na to, że nie można się tam nudzić!
Wybierzemy jedno, które według nas będzie najbardziej zachęcające do wycieczek-ucieczek za miasto. Na zdjęcia czekamy do 18 kwietnia.


KONKURS
Wyniki

Dziękuję za wszystkie zdjęcia! Dwa wieczory i dwa poranki zajęło nam debatowanie nad tym, które wybrać. Nie było łatwo. Sześć osób, sześć zdjęć, momenty wahania i pewności... Ożywione dyskusje i  małe utarczki słowne, bo każdy bronił swego faworyta... Ale udało się! Doszliśmy do porozumienia :)
 Oto zdjęcie, które sprawiło, że odliczamy godziny do weekendu :)


Autorkę prosimy o przesłanie adresu na adres makiwgiverny@gmail.com.

Komentarze

 1. Jestem zachwycona tą książką <3 Musimy ją poznać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszymy się ogromnie! Pięknej wiosny! Kasia Jacobson

   Usuń
 2. Książka cudna! Uwielbiam takie owadzie i roślinne klimaty. Musimy ją mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda przecudnie grafika rewelacyjna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grafika, kolory - wszystko razem wygląda bardzo świeżo i apetycznie :)

   Usuń

Prześlij komentarz