Kartonówki dla najmłodszych [Hector Dexet, Laura Weston, Jo Witek, Christine Roussey]


Ostatnio uważniej przyglądałam się książkom dla najmłodszych i zaintrygowały mnie kartonówki dla maluchów wydane przez wyd. Mamania. Kto nie widział, niech rzuci okiem. Grube i masywne okładki i strony, wyraziste kolory, przyjemne ilustracje. Strony pełne niespodzianek i zgadywanek, okienka, wycinanki. Dla maluchów, które lubią jak coś się dzieje - śledzić, tropić i odkrywać. Z tymi książkami raczej nie powinny się nudzić.

Zacznę od tej, która mnie urzekła, czyli od "Ogrodu motyli".

Ogród motyliKsiążka przedstawia rozwój motyli przez wszystkie stadia (jajo, gąsienica, poczwarka, imago). Surowe, minimalistyczne ilustracje - grafiki przypominają czarno-białe wycinanki. Ale uwaga, to nie koniec! W tej książce są okienka, po otworzeniu których widzimy piękne, kolorowe obrazy motyli w ruchu, w akcji, w ich życiu. Motyle rozkwitają niczym kwiaty na surowych czarno-białych stronach, jest efekt wow!

Ogród motyli
Laura Weston
Liczba stron 16
Oprawa twarda
wyd. Mamania, 2016
Wymiary: 180x295
cena: 39.90 zł
wiek 0-3 lata


W moim sercuPiękna książeczka o uczuciach, pełna prostych, zrozumiałych dla maluchów metafor. O radości, miłości, gniewie, strachu - serce jest pojemne, wiele zmieści.

"Jest tu i wielka radość, i krokodyle łzy, i ciarki przechodzące ze strachu, są nawet melodie moich ulubionych piosenek. Moje serce to skrzynia pełna skarbów"

Uwagę przykuwa na każdej stronie wycięte serce - brzegi mają różne kolory, tak jak towarzyszące nam emocje.

"Moje serce mieszka w domku na drzewie. Czasem uchylam drzwi i wpuszczam do niego tych, których kocham. Bo moje serce to tajemniczy ogród.  A Twoje?" . 

W moim sercu
Jo Witek
Il.  Christine Roussey
wyd. Mamania, 2016
Liczba stron: 28
Oprawa twarda
Wymiary: 260x250
Waga: 605 g
cena: 49.90 zł


A co to?

Pytanie "a co to?" jest jednym z wielu, które słyszymy często i często na nie odpowiadamy. Czemu nie wykorzystać tego w zabawie z książką. Czy to co widzisz jest tym, co widzisz, czy może kryje się za tym coś innego? Czy to groźny lew, czy może mały kotek? Czy to ręka, czy może coś zupełnie innego? Szukamy, tropimy, zadajemy pytania i na kolejnej stronie znajdujemy na nie odpowiedź.

A co to?
Hector Dexet
Liczba stron 36
Oprawa twarda
Wyd. Mamania 2017
Wymiary 210x247
cena 34.90 zł
wiek 0-3 lata


Oto jest ogródTematyka ogrodowa jak w tytule, czyli wszystkie te listki, łodyżki, robaczki, pajęczynki... Co kryje się pod liśćmi, co drąży korytarze w jabłku? Każda strona to odkrywanie czegoś fascynującego! Plus przyjemne kolory, proste ilustracje.

Oto jest ogród
Hector Dexet
Liczba stron: 36
Oprawa twarda
Wydawnictwo:
Mamania, 2016
Wymiary 210x247
cena 34.90 zł
wiek 0-3 lata
Komentarze

Prześlij komentarz