Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości, Andrea De La Barre DeNanteuil, Lovisa Burfitt

Druga cześć "Mademoiselle Oiseau". Zawoalowana rozprawa o sile przyjaźni. O tym, jak wielka jest jej moc przekonujemy się razem z główną bohaterką powieści, Isabellą. Otoczona ciepłą, w jakiś sposób mentorską opieką (w pierwszej części, TU) przez mlle Oiseau, teraz pozostaje sama. Bo mademoiselle wyjechała (a raczej wyleciała przez okno na dywanie) do swojej siostry Luisy, do Wenecji.

Isabella zostaje strażniczką mieszkania przy Alei Minionych Czasów. Mieszkania, które kryje w sobie różne sekrety i tajemnice przeszłości... Okazuje się, że to nie jedyne mieszkanie, którym musi się zainteresować. Na szczęście ma przy boku  Isis, krewną mademoiselle.

Przedświąteczny czas (zbliża się Boże Narodzenie) dziewczyna spędza na rozwikłaniu pewnej tajemnicy. Z oddali wspiera ją jej nauczycielka i przyjaciółka, a między nimi krążą tajemnicze listy i sny...

Czy uda im się razem spędzić święta, czy będę one dla każdej z nich inne niż dotychczas i zupełnie niezwykłe? Ta książka, podobnie jak pierwsza cześć, jest ulotna jak dym, pełna magii i tajemnicy. Nie dla tych, którzy w życiu kierują się racjonalnym myśleniem i mocno stoją na ziemi. To szalona podróż w czasie. Czasem nie wiadomo o co chodzi, czasem coś jest niedopowiedziane...
Ale jedno wiadomo na pewno - dla przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych!

To taka bajka dla nieco starszych dziewczynek i dziewczyn, pełna francuskiego szyku, eleganckich strojów i czarów. Wydanie przepiękne, podobnie jak pierwsza część i druga zachwyca. Od okładek, przez papier i ilustracje.

Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości
Andrea De La Barre DeNanteuil,
Lovisa Burfitt
Oprawa: twarda
Wydawnictwo Literackie,
Format: 195 x 294 mm
oprawa twarda,
od 8 lat.
cena 33 zł.


Komentarze