Jakiego koloru są buziaki?, Rocio Bonilla


Buziaki, buziaczki, całusy, całuski, słodkie cmoki - rozdawane i kradzione.  Uwielbiamy je, bo świadczą o uczuciach i bliskości. Dlatego książka Rocio Bonilli "Jakiego koloru są buziaki?" nie może się nie podobać. Ale podoba się nie tylko z powodu całuśnego tematu (trudno się nie uśmiechać!), ale i bardzo pięknych i zabawnych ilustracji.

Mała Minimoni (tak naprawdę na imię ma Monika, ale wszyscy mówią na nią Minimoni) jest uroczą dziewczynką, która lubi i jazdę na rowerze i jaskółki i ciastka z kremem truskawkowym i bajki opowiadane przez mamę i mnóstwo innych rzeczy, ale najbardziej lubi malować. Maluje to, co widzi i o czym słyszy i co sobie wyobraża. Biedronki, rakiety, banany i goryle, ale nigdy nie malowała... buziaków. Chce je namalować, ale jakiego koloru ma użyć?

 Dziewczynka zastanawia się, przywołuje różne kolory, z którymi kojarzą jej się całusy, ale tak do końca żaden z nich nie jest odpowiedni, bo  poza ciepłymi emocjami, które można łączyć z buziakami, kojarzy się też z innymi, niekoniecznie pozytywnymi.

Czerwony to nie tylko kolor miłości, ale i gniewu, a przecież  nie całujemy, kiedy mamy focha, tupiemy nogami i w ogóle jesteśmy rozgniewani!
Zielony jest jak miłe dla Moniki krokodyle, ale i warzywa, a za tymi nie przepada (no, może karczochy są ok, ale to trochę za mało..)
Żółty jak słoneczniki i słodki miód ale też pszczoły, które żądlą..
Brązowy - jak czekolada, magiczny, jak jesienny las, ale i... psia kupa...

Nie... Żaden z kolorów, które dziewczynka wymienia (niebieski, biały, różowy, czarny, szary) nie jest odpowiedni do namalowania buziaków. Minimoni szuka pomocy u mamy.... Czy już wie, jakiego koloru są buziaki?

Sympatyczna i energetyczna historyjka o uczuciach, emocjach i całusach. Po przeczytaniu jej żadne dziecko nie będzie miało już problemu z malowaniem buziaków. A te najmłodsze przy okazji podszkolą się z kolorów.


Jakiego koloru są buziaki, 
Rocio Bonilla
wyd. Tadam, 2017,
oprawa twarda,
stron: 32,
wymiary: 20x25x1cm,
wiek: od 2 lat
cena okładkowa: 36 zł.

Komentarze

Prześlij komentarz