Złodziej kanapek, Patrick Doyon, Andre Marois


Świetna lektura dla dzieci, które lubią książki detektywistyczne i które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem (choć stron dużo - tekstu jest mało). Krew się nie leje, trupa nie ma, a zagadka do rozwikłania wciąga i ekscytuje, choć chodzi tylko o znikające ze śniadaniówki kanapki...

A nie są to byle jakie kanapki, tylko kanapki robione przez rodziców, którzy są fanami zdrowego żywienia
i gotowania.

Kanapka znika w poniedziałek (w poniedziałki Marcel dostaje kanapkę ze specjalnej orkiszowej bagietki z szynką, serem i sałatą), znika we wtorek (to dzień kanapki z tuńczykiem z ręcznie robionym majonezem i suszonymi pomidorami), za to nie znika w środę (kanapka z pastą tofu i kiełkami lucerny, pomidorami i obranymi krewetkami tygrysimi), ale w czwartek znowu jej nie ma (to dzień kanapki z jajkiem, domowym majonezem z dodatkiem czerwonej cebuli o świeżo startego parmezanu).

Chłopiec uważnie analizuje zachowanie innych uczniów i obserwuje otoczenie. Rzuca podejrzenia na prawo i lewo - tak naprawdę każdy może być złodziejem jego kanapek! Kanapek, które czekają w śniadaniówce na korytarzu. Złodziejem może być ten rudzielec z szóstej klasy, gruby Robek i biedna Marysia i koszmarny Benek i zazdrośnik Mati, a nawet dyrektor szkoły!

W piątek rano Marcel nie wytrzymuje i opowiada o znikających kanapkach rodzicom...

(...) Oczy mojej mamy ciskały błyskawice. W końcu okradanie mnie z pożywienia to jeszcze większa zbrodnia niż kupowanie mrożonek w markecie. Żarty się skończyły! (...)

Jak można się domyślić, rodzice coś wymyślili, by łatwo można było zidentyfikować złodzieja.... Co zrobili i jak skończyła się ta historia? Sięgnijcie po lekturę - będzie zabawnie! A przy okazji może czytelnicy nabiorą ochoty na bardziej wysmakowane i zdrowe menu? Dowiedzą się też, o co chodzi z tą kuchnią molekularną...

Świetne ilustracje, dynamiczna kreska - zadowoleni będą i wielbiciele komiksów i serii komiksowo-książkowych. Moi
9-latkowie przeczytali ją z ogromnym zainteresowaniem. "Fajna" - w ich ustach to duży komplement.


Złodziej kanapek
Patrick Doyon, Andre Marois
Wydawnictwo: Polarny Lis
Okładka miękka
Wymiary:17x21.5 cm
Ilość stron:168
wiek 9-12 lat
cena 33.90 zł.

Komentarze

Prześlij komentarz