Kraina Mikołajka, Alexandre Reverend, Thierry Robin


Komiks bez słów.  96 stron wypełnionych kolorowymi i dowcipnymi ilustracjami. Należy uważnie je śledzić, jedną za drugą i dać się prowadzić opowieści - wędrować od okienka do okienka jak po sznurku . Będzie zaskakująco, śmiesznie i chwilami trochę strasznie!
Trzy mikołajkowe, obrazkowe opowieści. Trzy zwariowane, wymyślone historie. A może zdarzyły się naprawdę? Zdania pewnie są podzielone, ci, którzy wierzą w Mikołaja będą skłonni w nie uwierzyć, ci, którzy nie - uśmiechną się pod nosem. 

Kiedyś, dawno temu, dostawałam od Mikołaja listy i zabawne wierszyki, jednak nigdy nie miałam na tyle cierpliwości, by się na niego zaczaić - przed Mikołajem pierwszy przychodził sen, psując mi szyki. Moi synowie co roku udoskonalają plan przyłapania świętego przynoszącego nocą prezenty - umawiają się, że któryś będzie czuwać, że będą się zmieniać i absolutnie nie usną... ale cóż, nigdy jeszcze im się nie udało dotrwać do chwili, w której mikołajowe sanie parkują na dachu, a ich właściciel pojawia się w mieszkaniu. Alicji to się udało, a jej ekscytująca wyprawa może natchnąć i zainspirować wielu śmiałków - Mikołaju, miej się na baczności!

Alicja chce zmienić Gwiazdkę. Dziewczynka cierpliwie czeka nocą na pojawienie się Mikołaja, ba - zaczaja się z aparatem, nie ma to jak mieć dowód, w ustną relację nie każdy uwierzy! I doczekuje się wizyty - obserwuje zza fotela, jak  Mikołaj wysuwa się z kominka  Wykorzystując nieuwagę gościa pokonuje tę samą co on drogę, by ukryć się w parkujących na dachu saniach. Po co? Wiadomo, by pojechać z Mikołajem do miejsca, w którym dzieją się czary! Do krainy Mikołaja! Co się tam będzie będzie działo nie zdradzę, by nie zepsuć wam przygody z książką, powiem tylko, że ... będzie się działo i to niejedno! Dziewczynka narobi tu sporo zamieszania. Tylko czy uda jej się wrócić do rodziców i domu? Czy jej opiekunowie będą mieli niespodziankę?

Noc w supermarkecie. Gdy mikołajowymi sańmi zaprzężonym w renifery powozi szalony Yeti wszystko się może zdarzyć! Szalona jazda może się skończyć wypadnięciem świętego z sań. A co się stanie, gdy Mikołaj zleci wprost do kosza stojącego przy markecie, wydobędzie się z niego i spróbuje ukryć w wielkim sklepie? Komiks nabiera tempa, za dnia mniej więcej można się domyślić, jak potoczą się wydarzenia, za to noc w centrum handlowym jest zupełnie nieprzewidywalna - akcja jak w filmie sensacyjnym! Mikołaj musi zmierzyć się z zabawkami!

Piekielny kalendarz. Zaciekawiony Mikołaj zerka do okienka w kalendarzu adwentowym, a potem do niego wchodzi... Nie spodziewa się jednak, że gdzieś tam po drugiej stronie znajduje się pokój chłopca. Wciągnięty przez dziecko do jego domu - znajduje się w obcej rzeczywistości, czy da sobie radę? Czy uda mu się wrócić do swojej krainy i zdążyć z przygotowaniami świątecznymi na czas?

Bardzo dynamiczne rysunki, szybko zmieniająca się akcja i dużo koloru - jednym słowem jazda bez trzymanki. Dla wielbicieli komiksów i tych, którzy dopiero rozpoczynają komiksową przygodę.

Kraina Mikołajka,
Alexandre Reverend, Thierry Robin,
Wydawnictwo Kurc, 2018,
Oprawa: twarda,
Liczba stron: 96,
Format: 17.5 x 23.0 cm,
cena 39,90 zł,
wiek: od 5 lat.Komentarze

Prześlij komentarz