KUMPEL nr 10 i książka, którą w nim polecamy


Najnowszy numer „Kumpla” (październikowy) już w kioskach. A co tym razem polecamy na dłuższe, bo jesienne wieczory? Nic nam tak nie poprawia humoru, jak Hedwiga — dziewczynka, z głową pełną zaskakujących pomysłów i skłonnością do pakowania się w tarapaty. Lubię Hedwigę i moi chłopcy ją lubią, przeczytali już dwie części „Hedwigę” i „Hedwigę i Maksa-Olofia” i czekają na kolejną część, bo na horyzoncie czai się trzeci tom serii Fridy Nilsson „Hedwiga i lato ze Sznyclem”. Premiera — jak zapowiada wydawnictwo Dwie Siostry — już w tym miesiącu!

To kolejne książki, o których opowiadamy w „Kumplu” i które polecamy. Jestem przekonana, że dzieci, które po nie sięgną nie pożałują tego :)

O książce pisałam też na Makach KLIK

A co w magazynie KUMPEL?Przeglądam najnowszy numer i ... fajny jest! Dla dzieci rozpoczynających edukację szkolną, od zerówki do 3 klasy szkoły podstawowej.

Dużo ciekawostek, dużo zadań do rozwiązywania (w tym Trzecioteścik, sprawdzający wiedzę), ortograficzne przypominajki (tym razem na tapecie jest pisownia „rz”), dużo tematów związanych ze zwierzętami i przyrodą (las jesienią jest naprawdę fascynujący!) plus wyprawa do Włoch (nam tęskni się już do słońca i wakacji!). 

Sporo pomysłów na działanie, czy to w kuchni, czy z kartką papieru — malowania, składania (w każdym numerze na ostatniej stronie znajdziecie wagonik do złożenia — można skompletować cały pociąg inspirowany „Lokomotywą” Juliana Tuwima). W cyklu Poznaje Poloniki katedra ormiańska we Lwowie.

Zerknijcie na zdjęcia.

Komentarze