Stasiowy miś czyli o misiowym DIY na Dzień Misia


Dla naszego Misia dzisiaj wielki dzień! Premiera! Pokaże się światu!

Najpierw było ogłoszenie konkursu w szkole i chęć wzięcia w nim udziału przez Stasia. Potem powstawał PROJEKT. Na kartkach A4 Staś Misia rysował, z główką, łapkami, pękatym brzuszkiem. Potem zaczęliśmy szukać materiału. Koncepcje się zmieniały. Matka obleciała okoliczne ciucholandy -  jeden materiał za mało misiowy, drugi zbyt oczywisty. Wpadła jej w ręce kurteczka dla malucha z fajnego materiału, ale żal by było ją zniszczyć... Ciągle nic. 

Matka pokręciła się pod domu, zrobiła przegląd własnej garderoby, przy okazji robiąc czystkę, pomyślała... Taaa, ten sweterek byłby niezły! Różne sploty wełny... dosyć przytulaśne... Staś dał akcept i jedziemy z tym koksem... tfu misiem!

***

Ani ja ani Staś mistrzami igły i nożyczek nie jesteśmy, ale bardzo się staraliśmy. Narysowaliśmy kształt korpusiku z głową (żeby było szybciej) i zakładką na zszywanie, potem łapek jednych, drugich, uszek... Wycinanie i zszywanie. Długo to trwało, te paluszki pokłute, nawlekanie igły i szycie raz na okrętkę. a raz zupełnie inaczej.... Staś zszywał, ja zszywałam. I jeszcze wypychane misia watoliną. Praca zespołowa jak się patrzy.
Na koniec buźka. Znowu dyskusje i rozważania. Czy guziki czy nakleić materiał? Stanęło na guzikowym nosku i zrobieniu nitką i igłą oczek i minki.... 

I jest  miś! Stasiowy miś! Doskonale niedoskonały. 
Według chłopaków to taki fajny gość i cool! Imienia jeszcze nie ma.


Dzisiaj wielki dzień misia - jedzie do szkoły. 

***

A jak Wasze dzieci świętują Dzień Misia?A tu o książkach z misiami w roli głównej Misie w książkach dla dzieci [Przegląd]
A tu ważna dla nas historia bez happy endu, niestety: Misiu, gdzie jesteś?

Komentarze

 1. Słodki ten miś. Taki ludzki. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet wozek mu zrobiliscie,piekny mis.

  OdpowiedzUsuń
 3. O chyba zrobię dziś przegląd szafy i pudeł i coś z córką wymyślimy, bo chora nie poszła do szkoły. Tylko watoliny nie mamy, ale zaraz zamówię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam szyć - szycie to moje hobby, spędzam na nim każdą, wolną, chwilę!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz