Gwiazdkowe wspomnienia... KONKURS trwa! Czekamy na Was z nagrodami!


Prezenty przynosiła Gwiazdka. Kręciłam się od rana przy choince, żeby nie przegapić tego momentu. Jak to będzie? Czy otworzy się okno i prezenty wpadną prosto pod choinkę czy nagle w mgnieniu oka zmaterializują się, nie wiadomo skąd? Kiedy cierpliwie będę czekać - uda się. Byłam tego pewna. Ukryta w kącie pokoju zamykałam i otwierałam oczy, licząc, że kiedy otworzę - to się stanie. Jeden, dwa, trzy.. Ktoś mnie zawołał, trzeba było coś zanieść na wigilijny stół. Zniecierpliwiona popędziłam do kuchni, żeby nie stracić ani minuty. I co? Kiedy wróciłam do pokoju - pod choinką błyszczały kolorowe papiery, czerwieniały wstążki! No nic, za rok musi się udać....
- Mamo tato! Są! Są prezenty!
I zdziwione miny rodziców.
- Coś takiego, naprawdę?

***
Raz było inaczej. Nie pamiętam, czy czekaliśmy na pierwszą gwiazdkę, czy byliśmy już po kolacji, czy może w trakcie. Pamiętam dzwonek, jako najmłodsza najszybciej znalazłam się przy drzwiach, otworzyłam i zamarłam wystraszona. Przede mną stał Mikołaj. We własnej osobie. Schowałam się za rodziców, a On wszedł i rozsiadł się na kanapie. Nie pamiętam, co dostałam. Pamiętam Mikołaja i to, że miał zamszowe, brązowe trzewiki, wystające spod czerwonego płaszcza. Identyczne jak mój dziadek!

***
Z prezentów, które dostawałam, najbardziej pamiętam... rózgę. Była wyjątkowo piękna - miniaturowe gałązki kwitnącej leszczyny, pomalowane złotą farbą i przewiązane czerwoną kokardką! Opowiadałam o niej moim chłopakom. Słyszałam później, jak mówili koledze, z dumą w głosie:
 - A nasa mama, jak była mała, to dostała lózgę! Plawdziwą!


***

Czekamy na Wasze świateczne opowieści - do 10 grudnia! A na Was czekają prezenty!
Regulamin konkursu: TU.


KSIĄŻKI
1. Wierzcie w Mikołaja, Lotta Olsson, il. Benjamin Chaud, (Zakamarki),
2. Mysi domek. Sam i Julia w teatrze, Karina Schaapman (Media Rodzina),
3. Ciocia Jadzia. Szkoła, Eliza Piotrowska (Media Rodzina),
4. Misiek i świateczne obżarstwo, Anna Gras (Dobre Słowo),
5. Jak detektyw Nosek zadziwił Lipki Nowe, Marian Orłoń, il. Jerzy Flisak (Dwie Siostry),
6. Pora na potwora, Aleksandra i Daniel Mizielińscy (Dwie Siostry),
7. Samotnica, Piotr Patykiewicz (BIS),
8. Szarlotka pachnąca marzeniami, Iwona Czarkowska (BIS),
9. O Doboszu, drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku, Iwona Buczkowska, il. Aleksandra Kucharska-Cybuch (BIS).

AUDIOBOOKI:
1. Brzydkie kaczątko, Hans Christian Andersen, (festina-lente.org.pl, iczytam.pl),
2. Każdy chce mieć przyjaciela, bajki po polsku i angielsku (festina-lente.org.pl, iczytam.pl)

MASKOTKI
1. i 2. Bella i matrioszka - dwie piękne maskotki od Śmigłej Igły.

Komentarze

  1. Przypomniało mi się jak kilka dni przed Wigilią, w czasie nieobecności mojej mamy w domu, przetrząsałam wszystkie szafy, szafeczki, półki, półeczki, każdy zakątek domu w poszukiwaniu prezentów... Do dziś nie mam pojęcia, gdzie ona je ukrywała ?!?!?! :-) A może to sam Św. Mikołaj z dłuuugą brodą i wielkim brzuchem nawiedzał nasz dom? Hmmmmm...... ;-)))))

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie się już później, kiedy byłam starsza, udało kilka razy dotrzeć do mikołajowego składziku ;) ale kosztowało mnie to dużo samozaparcia i konsekwentnego zaglądania w każde miejsce w szafach, szafkach i różnych domowych zakamarkach ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz