Tajemnice pani Holly, Nadine Walter, Vincent Poensgen


Kolejna książka, którą można wygrać w makowym, świątecznym konkursie - "Tajemnice pani Holly", Nadine Walter z ilustracjami Vincenta Poensgena. Ten minikryminał (tak!) przeznaczony jest dla dzieci od lat 5 i do samodzielnego czytania - od lat 7. 

Diana i Antoś to rodzeństwo, mieszkające w domu, stojącym obok opuszczonego domostwa, którym od lat nikt się nie interesuje. Mało tego, ludzie mówią, że tam straszy... Rozpadający się dom, na końcu ulicy, jest częstym tematem rozmów dzieci, choć nie mają odwagi tam zaglądać, bo rodzice skutecznie ich do tego zniechęcają, a konkretnie zabraniają. Wiadomo jednak, że co straszne i tajemnicze - ciekawi i kusi..

Wydarzy się coś, co sprawi, że ciekawość weźmie górę. Kiedy Diana i Antoś złożeni grypą będą leżeć w domu - zauważą, że pod "nawiedzony" dom podjeżdża samochód, z którego wysiadła kobieta w kapeluszu, spod którego wystawały jej płomiennie rude włosy. Szybko się okaże, że to prawowita właścicielka ruiny powróciła, mało tego, ona tam zamieszkała! Dzieci znudzone siedzeniem w domu, zaczynają interesować się tematem, tym bardziej, że kobieta nie wygląda tak do końca zwyczajnie i tak się też nie zachowuje. 

Małe bystrzaki szybko powiążą nietypowe zachowania sąsiadki z informacjami, jakie można znaleźć w encyklopedii od cioci Agi w dziale fantastyki...Co z tego wyniknie? Zdradzę, że rodzeństwo zdobyło się na odwagę i zakradło do starego dworu - co tam zobaczyło? Czy sąsiadka naprawdę jest czarownicą? Co za miksturę podaruje ich mamie i czy to będzie zemsta wiedźmy czy...? Dzieje się, dzieje! Ale więcej nie zdradzę, żeby nie zepsuć Wam lektury ;)

Lekturę radzimy zacząć od ostatniej strony, gdzie mali czytelnicy znajdą zakładkę do książki do wycięcia (przyda się też klej).


Tajemnice pani Holly,
Nadine Walter,
Vincent Poensgen,

Wydawnictwo BIS,
2013.

Komentarze