Popatrz w niebo, Joanna Gębal, Monika Zborowska [kartonówki, które rosną z dzieckiem]


Fantastyczne książeczki dla dzieci od urodzenia do trzech lat. Spójne tematycznie. Dostosowane do
rozwoju dziecka, a do tego pięknie wydane i opracowane - przyciągają wzrok dużymi, graficznymi elementami (część dla maluchów), które z książeczki na książeczkę stają się subtelniejsze i ustępują miejsca treści. Świetny pomysł, nie dziwi że projekt zdobył główną nagrodę w konkursie Instytutu Książki TRZY/MAM/KSIĄŻKI w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


Zestaw może być pięknym prezentem dla maluchów, które pojawią się na świecie. Książeczki można kupować też oddzielnie.

Popatrz w niebo - seria 3 książek
Joanna Gębal, Monika Zborowska
wyd. Muchomor
Format: 17x17 cm
Oprawa: kartonowa
Stron: 30
Cena jednego tomu: 21 zł
Liczba książek w serii: 3


Popatrz w niebo, część 1 (dla dzieci w wieku 0-1)Część pierwsza dla najmłodszych czytelników jest surowa i prosta, elementy graficzne są duże i czytelne. W kolorach, które dostrzega dziecko w pierwszych miesiącach życia. Tematem jest niebo - pierwsze obrazy, które widzimy patrząc do góry. Kula słońca, gwiazdy, rakiety. Abstrakcyjne plamy (w kolorze czarnym, czerwonym, żółtym, niebieskim)  rzucone na białą kartę.
Po skończeniu przez dziecko roku książka nie musi pójść w odstawkę - autorki radzą, aby poprzecinać kartonowe rozkładówki wzdłuż złożenia, tak aby dziecko mogło składać swoje własne strony i łączyć różne elementy (książka jest tak zaprojektowana, że każda strona ilustracyjnie/graficznie  pasuje do pozostałych) - karty staną się puzzlami, które przykładane do siebie będą tworzyć nowe wzory i grafiki.
Popatrz w niebo 2 (dla dzieci w wieku 1-2)Czas mija, dziecko rośnie i ... cały czas dziecko patrzy w niebo. Ale widzi już więcej, kojarzy obrazy, zjawiska. W dzień świeci słońce, w nocy księżyc. Jest jasno i ciemno, słońce jest gorące, ale są i zimne planety i kolorowe czy puste. Na niebie widać samoloty i ptaki i obłoki...Popatrz w niebo 3 (dla dzieci w wieku 2-3 lata)


Trzecia cześć przeznaczona jest dla starszego słuchacza, to już opowieść-kołysanka. Idealna do czytania tuż przed zaśnięciem. To opowieść o księżycu, który szuka kogoś, kto się z nim pobawi. Biedak, gdzie nie spojrzy - wszyscy i wszystko śpi. Śpi już las i ptaki w swoich gniazdach, śpią ryby w stawie i myszki na łące... Tak wędruje po niebie i patrzy na uśpioną przyrodę i uśpione miasto... Aż tu w jednym oknie widzi... Czy wreszcie znalazł kogoś, kto się z nim pobawi?Popatrz w niebo 3:

Komentarze

  1. Uwielbiam te kartonówki dla maluchów. Do dziś zachwycam się serią wydawnictwa Widnokrąg i oglądam je sobie często. Tak, sama dla siebie. Mochomorowe też piękne! Jestem bardzo ciekawa jak reagują na nie dzieciaki i czekam, aż mi podrośnie świeżo urodzony bratanek. Nawiedzona książkowo ciocia już mu uzupełnia biblioteczkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To co się obecnie dzieje na rynku wydawniczym to prawdziwa klęska urodzaju - jeden wielki zachwyt, ale tak dużo tych pięknych książek, że robi się aż smutno, że nie można pozwolić sobie na kupowanie i trzymanie w domu tych wszystkich wspaniałości. Dodatkowy pokój i pensja niezbędne ;)
    A taka ciocia to skarb!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz