Park tematyczny dla dzieci: Magiczne Ogrody


Wakacyjne weekendowe wojaże po Polsce zainicjowaliśmy w Trzciankach koło Janowca. Od tego, co znamy, co się chłopakom w ubiegłym roku bardzo podobało (relacja TU). A Franka wtedy z nami nie było - nasz przyjazd właśnie tu był wręcz wskazany. Dla mnie było też takie „sprawdzam” - Ogrody zdobyły ogromną popularność, może można osiąść na laurach? Na szczęście nie, bo i tym razem bardzo fajnie spędziliśmy tu czas.

„Chłopaki, tylko bez spojlerowania, proszę!” - Franek o Ogrodach słyszał wiele, ale jak już tu jechaliśmy, nie chciał wiedzieć nic. Młodzi, jako że już tu byli to czuli się w obowiązku zadzierać trochę nosa i buzie im się nie zamykały. Przy kasach cały czas kręcili się ludzie, jednak kolejek brak, choć słoneczna sobota, wakacje, można powiedzieć, że szczyt.  Zaopatrzeni w mapy wkroczyliśmy na teren parku z mocnym postanowieniem, że zajrzymy w każdy zakątek. Prawie się udało!


Po wysłuchaniu opowieści skrzata  ruszyliśmy żwawo... Od razu pierwsze zaskoczenie - Zamek Wróżek. Różowy, a jakże! Chłopaki przebiegli przez plac zabaw jak meteory, twierdząc, że to dla młodszych dzieci i bardziej dziewczyn i podrałowali na tratwy, bo tratwy to jest to!

Woda, woda, woda...


Nim matka z ojcem dzieci dobiegli na  pomost - oni już płynęli! Matka na moment zamarła, ale po uwadze ojca, że to przecież tylko 50 cm głębokości, strach zelżał. Okiem sokoła wodziłam za młodymi z lądu i nie powiem, radzili sobie! Opłynęli cypel, raz i drugi - sprawnie i bez zawirowań, po czym z minami zwycięzców wypełzli na brzeg (wrócili tu jeszcze dwa razy).Pływanie na tratwach to nie koniec wodnych atrakcji. W Wodnym Świecie działo się! Kto żyw zrzucał z siebie, co się dało i do wody! Niewinne brodzenie i pochlapywanie szybko przeszło w przypadku moich chłopaków w regularną kąpiel. Dodam, że amatorów kąpieli było więcej, rodzice łapali w tym czasie oddech na żółtych leżakach.

W Krasnoludzkim Grodzie...


... też zmiany. Nie ma świnki, która zachwyciła nas w ubiegłym roku - ponoć stresowały ją i tłumy ludzi i werble - żyje sobie w spokoju poza parkiem. Wielka zjeżdżalnia została zabudowana - teraz jest wielka basztą. Przybyło huśtawek... No i przybył most linowy, otaczający gród. Przyznam, że spędziliśmy w tej części parku dużo czasu. Także dlatego, że chłopaki wzięli udział w konkursie walki na miecze, emocji było sporo!


Mordole...

... nadal przechadzają się po parku i chętnie witają z każdym, przybijają piątki i głaszczą po głowach. Ponoć niektóre mają gorsze charaktery i potrafią być nieprzyjemne (wrzucają dzieci do worków!), ale chyba między bajki można to włożyć... My na takiego nie trafiliśmy.


Mroczysko...W oczekiwaniu na otwarcie bramy wśród gawiedzi napięcie rosło! Było nerwowe przechadzanie się i wypatrywanie tego, co za nią przez szpary w drewnie. Wędrówka do smoczej jamy upłynęła nam raczej w pogodnym nastroju. Niestety, nie wszyscy w grupie radośnie się bawili.... Informacja dla rodziców jest jasna: na teren Mroczyska wstęp mają dzieci od 6 roku życia.  Przy bramie nikt tego nie pilnuje, bo dorośli potrafią czytać, przeważnie ze zrozumieniem, a dzieci zawsze wchodzą z rodzicami. Maluchy nie odróżniają świata fikcji od świata realnego - zafundowanie im przechadzki między mrocznymi postaciami wyłaniającymi się z krzaków, tudzież rękami i nogami bezładnie porozrzucanymi wokół i pod kaskadami pajęczyn może być traumą i powodem koszmarów nocnych. Przez całą drogę w naszej grupie jedno z dzieci wzbraniało się, płakało i zapierało, krzycząc, że chce do domu... Niestety, niesione na rękach musiało pokonać całą trasę. Na szczęście rodzice odpuścili mu chociaż wejście do smoczej jamy...


Rośliny w Ogrodach, czyli Kwiatowa Dolina i nie tylko...


... cieszą oczy! Popatrzcie sami, co i rusz kwiaty, kwiaty, drzewa... I ławeczki. Można przysiąść pokontemplować widoki. Minus: znowu nie udało nam się przejechać kolejką, tym razem nie z naszego zaniechania, tylko zepsutej ciuchci - odstaliśmy swoje wraz z dużą grupą czekających na przejażdżkę, żeby odejść z kwitkiem.

Pamiątki i strefa wydarzeniowa


Rozbudowany został amfiteatr, przy którym pojawił się i sklep z pamiątkami. Chłopaki tym razem nie odpuścili - z Ogrodów wyszli odziani w nowe koszulki, i z czarną flagą, która zawiśnie w pokoju u starszego. Z pamiątek - nie brakuje tu kubków, mieczy, tarcz, ale i szkolnych akcesoriów (piórniki, kredki, notatniki i zeszyty). Oczywiście są też maskotki Mordorów. Mnie bardzo podoba się idea Ogrodowej poczty. Można kupić tu kartę pocztową ze znaczkiem, napisać pozdrowienia i przybić pieczęć, po czym puścić ją w świat wrzucając do skrzynki. Co uczyniliśmy!

Po dniu pełnym atrakcji i wrażeń zasiedliśmy z ojcem dzieci przy kawie i lodach, a chłopaki polecieli jeszcze na trampoliny i dmuchańce... W radosnych nastrojach wróciliśmy do domu.


Techniczna strona


Ten bukiet kwiatów stoi w łazience - na kwiaty w toaletach zwróciłam uwagę już w zeszłym roku. Poza tym kosze, kosze, kosze... W Ogrodach jest naprawdę czysto! Malownicze wiklinowe kosze opatrzone są tabliczkami z prośbą od Bulwiaków, aby tu wrzucać śmieci.

Z minusów: obsługa części kawiarnianej (nie mylić z restauracyjną, tu wszystko było na plus), może nie nieprzyjemna, ale w wyczuwalny sposób niechętna gościom. 
Jedzenie: porcje jak dla drwali w przystępnych cenach (czyli tak, jak było). 
Ponieważ wypatrzyliśmy nowe obiekty w budowie - jak nic w przyszłym roku trzeba będzie tu wrócić!

Magiczne Ogrody
Pierwszy w Polsce rodzinny park tematyczny, stworzony w oparciu o oryginalną baśniową historię.
Trzcianki 92,
pod Janowcem (blisko Kazimierza Dolnego), woj. lubelskie.Komentarze

  1. Fantastyczna wyprawa. Dużo oryginalnych atrakcji w pięknych okolicznościach przyrody. Może w przyszłym roku zabierzecie mnie do tego magicznego miejsca?

    OdpowiedzUsuń
  2. Okoliczności przyrody rzeczywiście urokliwe. A zabierzemy jak najbardziej, z przyjemnością :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Magiczne miejsce widać,że dzieciaki świetnie się bawią jadę bez wahania ! :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz