"Pisklak" i "Mydło", Dorota Gellner i Małgorzata Strzałkowska [kartonówki dla najmłodszych]
Jedyne co mi się nie podoba w tych kartonówkach to... okładki. Ale jak już się otworzy i zacznie czytać i oglądać - okładka przestaje odgrywać jakiekolwiek znaczenie. Bo jest pysznie. Zabawnie (w Mydle) i wzruszająco (w Pisklaku).

Inne książki kartonowe z tej serii:
"Koala nie pozwala"

PISKLAK, Gellner & Jung


"Z walizkami do zamczyska przyleciały dwa ptaszyska. 
- Chcemy gniazdo mieć na wieży!
- Bardzo na tym nam zależy! (...)"

Uwiły gniazdo, w którym pojawiło się wyczekiwane przez wszystkich jajo. Wszyscy mieszkańcy królestwa chodzili na paluszkach wyczekując wyklucia, jak się okazuje... paskudy! Ale paskuda, choć paskudna - łysa, nieforemna to zauroczyła wszystkich. Jak się skończyła ta historia - koniecznie przeczytajcie sami. Jest piękna, mądra i bardzo zabawna!

Pisklak,
Dorota Gellner
il. Jona Jung
,
wyd. Bajka 2017
Książka kartonowa, oprawa matowa
Format: 170 x 190 mm
Stron: 24
Cena okładkowa: 22,90 zł
Wiek: od 2 lat MYDŁO, Strzałkowska & Pękalski


Mieszkańcy królestwa, którym rządzi król-czyścioszek, sami do czyścioszków nie należą. Zmartwionemu królowi z pomocą przychodzi mydło, które postanawia uciec z królewskiej balii i wyczyścić wszystko, co napotka po drodze. W pogoń za nam biegnie sam król i cała świta. Po takiej zabawnej opowieści - bo po drodze dzieje się dużo -  każde dziecko chętnie zażyje kąpieli!
"(...) Wiedzą starzy oraz młodzi – życie w brudzie zdrowiu szkodzi. Aby miło, zdrowo żyć, trzeba się po prostu myć!"

 Kontrastowe strony - przez połowę książki biegniemy za mydłem i patrzymy na to, co wymaga jego interwencji, w drodze powrotnej wyszukujemy tych samych rzeczy, ale ukrytych pod pianą mydła. Ilustracje w pierwszej części są ponure i ciemne, w drugiej - mydło razem z deszczem zrobiło swoje, królestwo aż lśni!


Mydło
Małgorzata Strzałkowska
il. Adam Pękalski,

wyd. Bajka, 2017
Książka kartonowa, oprawa matowa
Format: 170 x 190 mm
Stron: 30
Waga: 360 g
Cena okładkowa: 22,90 zł
Wiek: od 2 lat.

Komentarze