Feralne Biuro Śledcze, czyli książki z zagadką w tle (Pociąg grozy, Sven Jönsson)
Kolejna (już piąta) część z serii Feralnego Biura Śledczego w księgarniach. Rafał Witek (vel Sven Jönsson) tym razem wysyła detektywów w góry na służbowe szkolenie o tematyce detektywistycznej. Nie dowiemy się jednak, jak ono przebiegało, bo akcja książki zaczyna się i kończy w pociągu.

Pociąg pośpieszny ze Stacji Kłopotkowo do stacji Kaplica Górska odjeżdża z toru drugiego przy peronie pierwszym!

Jakbyśmy tam byli, na tym dworcu! Spóźnieni — bohaterowie dobiegli tu w ostatniej chwili — ładujemy się do pociągu i... Nie, nie będzie spokojnie. Nie będzie kawusi i zatopienia się we własnych myślach bądź dźwiękach ulubionej playlisty płynących ze słuchawek wprost do ucha, nie wsłuchamy się w usypiający stukot mknącego pociągu, nie będziemy też podziwiać widoków zmieniających się za oknem jak w kalejdoskopie... Nie zmrużymy oka nawet na jedną sekundkę! Nie zdążymy! Bo....

Ledwie Agent Czajka, Boksi Roksi i inspektor Zamęt złapią oddech, będą musieli wzmóc swoją detektywistyczną czujność i wysilić komórki mózgowe. A my, czytelnicy, razem z nimi, a przynajmniej ci z ambicjami wytypowania przestępcy przed książkowym detektywem! Coś się wydarzyło! Coś złego, co wymaga natychmiastowej interwencji! Jak wiadomo, pracownicy Feralnego Biura są zawsze zwarci i gotowi do działania, tym razem też biorą się ostro do roboty.

W zamkniętym przedziale doszło do rabunku! Niemal pod nosem inspektora, agenta i Boksi Roksi! Pociąg wjechał do tunelu, zgasło światło i... jeden z pasażerów został brutalnie okradziony! Konkretnie Kazimierz Kwarc, mistrz jubilerski, jadący na Targi Złota i Srebra. W walizeczce miał cenny złoty grzebień, przygotowany specjalnie na konkurs i ten grzebień mu wyrwano! Czy agent Czajka i spółka prawidłowo wytypują przestępcę spośród podróżujących w wagonie?

To seria idealna dla czytelników rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem: duża czcionka, skondensowana fabuła, krótkie zdania. A do tego to wydanie: okładki, papier, ilustracje, kolory, format! Przyjemnie wziąć do ręki, nic tylko czytać.


Pociąg grozy,
Sven Jönsson,
Il. Zosia Dzierżawska,
wyd. Bajka, 2019,
Seria: Feralne Biuro Śledcze,
Oprawa twarda, matowa,
Format: 140 x 190 mm,
Stron: 64,
Cena 29,90 zł,
Wiek: 7+,
Cena:25,20 zł.

Komentarze